Біогазова програма дозволить скоротити витрати природного газу на 20%

0
287


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Скільки Україна може заощадити використовуючи біогаз замість природного газу? На думку експерта програм енергоефективності Німецько-Українського Форуму (НУФ) Алекса Родіонова, ця цифра може скласти 20%, навіть при частковій заміні.

1Розповідаючи про програми енергоефективності які розвиває НУФ, експерт зазначає, що Німеччина зацікавлена ​​в інвестиціях в Україну і економічний ефект розвитку відновлюваних джерел енергії. Так, для вироблення 10 млрд м3 біометану в рік, а сировинні ресурси агропромислового комплексу це дозволяють, в країні пропонується побудувати до 2025 року близько 2000 біогазових комплексів середньою продуктивністю 700 м3 біометану на годину.

«Для виробництва біометану підійдуть будь-які органічні складові. Перш за все, це рослини і відходи тваринництва. За даними фахівців міністерства АПК в країні є кілька мільйонів гектарів так званих “деградованих” земель, і виділити 2-3 млн. гектарів з них для виробництва біометану ніяким чином не зачепить продовольчо-фуражний баланс України »- розповідає Родіонов.

2Для найбільш раціонального використання отриманого біогазу його необхідно закачувати в ГТС. Якщо використовувати його на місцях, то повинні бути надійні споживачі, у яких, так чи інакше, повинні бути власні газопроводи. А це – не найефективніший підхід, оскільки біометан – це біогаз, очищений до рівня природного газу, а значить використовуватися він може всюди – і на виробництві, і в побуті.

5На питання, чи буде біометан дешевше або дорожче природного газу, експерт відповідає, що на першому етапі біометан буде дорожче. Проте, нинішні інвестиції в сучасні енергофективні і екологічні технології з лишком окупляться і створять всі умови для подолання кризи. Якщо ж держава направить свої і позикові ресурси в масштабні інфраструктурні проекти і почне, наприклад, виділяти компенсації виробникам метану, то запрацює так званий «механізм мультиплікатора інвестицій».

«Вчені-економісти краще мене пояснять функціонування механізму” мультиплікації “держінвестицій в умовах економічної кризи в нові сучасні галузі, – розповідає Родіонов. – Але і неспеціалісту зрозуміло, що при пожвавленні економіки, з’являться робочі місця, почнуться податкові відрахування з зарплат, ПДВ, будуть потрібні будівельні матеріали та обладнання, пожвавиться споживчий ринок товарів і послуг, підвищиться врожайність полів і т.д. ».

4За словами експерта, німецький бізнес давно хоче працювати на українській землі. І справа навіть не в корупції, а в умовах відсутності спланованої програми енергетичного розвитку, законодавчого забезпечення, прозорих і обов’язкових до виконання норм для всіх учасників ринку.

Загальний обсяг реалізації програм теромодернізаціі і будівництва енергоефективного житла та здійснення Біометанової програми може залучити інвестиції у сумі близько 30-35 млрд євро. Фінансування цих напрямків можливо, як із західних кредитних ресурсів, так і внутрішніх інвесторів.

«Німеччина одна з небагатьох країн, яка не тільки зацікавлена ​​поділитися своїм досвідом, але взяти участь у модернізації України. Ми готові говорити про трансфер сучасних технологій, створення нових кластерів економіки, організації навчання та перекваліфікації українських фахівців для високотехнологічних сучасних сфер економіки », – говорить експерт.

На сьогоднішній день в Німеччині експлуатується близько 8000 біогазових установок, 160 з яких виробляють біометан. За останній рік загальна потужність цих підприємств склала 1 млрд м3 газу, а вже найближчим часом планується довести виробництво біометану до 6 млрд м3 на рік.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.