Десять гривень за комунальні послуги – це реальність!

0
27


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

З підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги кожен власник особистого будинку замислюється над питанням економії. В нашій державі це стало загальним трендом кілька років тому, а, наприклад, в Польщі це актуально вже більше п’ятнадцяти років – масовим явищем в країні стало застосування енергозбереження, встановлення сучасних склопакетів та утеплення будинків за активної підтримки держави.

Вдалим досвідом в цій темі поділився мешканець будинку на 300 кв.м. Юрій Трофименко з села Трисвятська слобода – мешканці будинку сплачують всього лише десять гривень з кожного квадратного метру будівлі комунальних послуг!

Він разом з однодумцями ще з початку 90-х років почав втілювати досвід енергозбереження – три сім’ї продали свої квартири та купили великій дім у Трисвятській слободі. Однією з них була Вікторія, яка багато часу мешкала у Варшаві та допомогла втілити польські технології енергозбереження. Загальним правилом для них став принцип збереження тепла та використання саме тієї його кількості, яка потрібна кожному з них. «Це важливо не тільки з погляду економії коштів, а й тому, що кожен повинен споживати рівно стільки, скільки він може собі дозволити» – розповідає Вікторія.

Які саме кроки допомогли досягнути такого ефекту?

По перше, встановлення сонячних колекторів. Як розповів Юрій, завдячуючи їм щомісяця вдається зекономити біля п’ятдесяти кубометрів газу – енергія іде на підігрів води, а загальна економія в сезон складає близько 2 000 грн. У сонячні дні колектор нагріває до 150 літрів води до 50-60 градусів. Якщо день не достатньо сонячний та температура води не досягає бажаної позначки – вода догрівається в другому контурі електробойлером.

По друге, встановлення енергозберігаючих вікон – вікна двокамерні, енергозберігаючі, мінімум три скла з відстанню між ними не менш ніж 32 мм. Простір між склом наповнений не звичайним повітрям, а газом аргоном, що дозволяє зменшити втрати тепла на 40% та підвищити температуру у кімнатах в середньому на 2-3 градуса. Мінімальний опір теплопередачі таких вікон має бути більшим, ніж нормативні показники 0,60-0,75 м²°C/Вт. Існуючі тарифи дозволяють повністю окупити встановлення таких склопакетів за 4-7 років. «У нашому будинку було чимало великих й гарних вікон, які зовсім не підходять для нашого клімату і через які ми втрачали багато тепла» – пояснює Юрій.

 

По трете, встановлення твердопаливного котла – заготовлені стопки дров дбайливо зберігаються під будинком. Котел споживає дрова та економить природний газ та не змінює загального енергобалансу у природі – згоряючи, дерево виділяє саме стільки вуглецю, скільки воно спожило за весь час свого життя.

В четверте, утеплення будинку. Товсті стіни мають додатковий зовнішній шар пінопласту, який ефективно затримує тепло всередині дома. Всі двері назовні обладнані тамбурами.

Крім цього Юрій має багато планів, серед яких встановлення системи рекуперації тепла та повітряного сонячного колектора. Такий колектор обігріває не воду, а повітря – в міжсезоння, коли тримаються сонячні дні, нагріте повітря розподіляється по кімнатах і зігріває будинок.

Система рекуперації тепла представляє собою енергозберігаючу технологію, яка відбирає тепло використаного повітря з кімнат, санвузлів тощо та передає його свіжому повітрю, яке поступає з вулиці. Таке свіже повітря розподіляється по кімнатах і використовується в якості опалення.

Треба зауважити, що Юрій охоче ділиться власним досвідом – чимало людей при їздять до нього та просять розказати та показати його наробки. Він впевнений, що через декілька років такі еко-домівки будуть в Україні такою ж нормою, як і в Європі.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.