Досвід Європи: «розумні» технології в дії

0
50


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
Фото нидерландского Утрехта

Раніше ми вже писали про здобутки Кореї в галузі альтернативної енергетики. Сьогодні ми хочемо поділитися досвідом вже європейської країни – Нідерландів, які відомі своїми експериментами в галузі альтернативної енергетики. Так, вулицями Утрехту курсують електричні автобуси з безпровідною зарядкою, які заряджаються від розетки перед кожним рейсом. Подібні автобуси є в італійському Турині, німецькому Манхайму та декількох британських містах. Для того, щоб автобуси не розрядилися до кінця робочого дня, на зупинках обладнані спеціальні точки «підзарядки». Автобус може зупинитися біля такої «точки» та підзарядитися за 10 хвилин. Подібна зупинка і є головною відмінністю від корейської технології, про яку ми розповідали раніше.

Цікаво те, що подібні автобуси є повністю «зеленим» транспортом, так як бере енергію від вітрових турбін. По закінченню робочого дня невикористана енергія повертається місту.

Нідерланди: «розумні» доріжки з сонячними панелями для велосипедистів

Монтаж солнечных панелей для велосипедной дорожкиВелосипедні доріжки з вмонтованими сонячними панелями – це новий експеримент міської влади. Вдень сонячні панелі накопичують енергію, а ввечері віддають її для освітлення вулиць, проспектів та роботу світлофорів. На сьогоднішній момент довжина доріжки складає 70 метрів.

 

Нідерланди: унікальна система Bikescout

унікальна система BikescoutЯкщо ви думаєте, що це все, то ви глибоко помиляєтесь. Звичайнісінькі дороги в країні обладнані LED-лампочками, які попереджують водіїв, що поряд з перехрестям знаходиться велосипедист. Це ще раз доказує неймовірну любов саме до велосипедного виду транспорту.

Попереджувальні сигнали спрацьовують завдяки унікальній системі Bikescout, робота якої базується на трекінговому радарі. Що це значить? Все досить просто. Коли велосипедист чи пішохід знаходяться в радіусі 50 метрів від автомобіля, вмикаються попереджувальні сигнали. Це особливо важливо для ділянок з поганою освітлюваністю чи взагалі вночі. Розроблено спеціальний мобільний додаток, з допомогою якого можна відслідковувати роботу системи.  Це далеко не всі інновації в Нідерландах, а про інші ми розповімо в наступній статті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.