Два найбільш успішних проекти українців в минулому році зібрали солідну кількість коштів на краудфандінговій платформі

0
79


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Україна щороку представляє світовій спільноті нові та цікаві проекти, але складність їх реалізації полягає в недостатньому фінансуванні. Ті компанії, що не змогли знайти інвестора для втілення свого задуму в реальність звертаються до краудфандінгових майданчиків.

Найбільшою популярністю користуються майданчики Indiegogo та Kickstarter. Дані сервіси мають дуже простий принцип взаємодії: стартапери розміщують на них свої розробки та отримують попереднє замовлення від різних фірм чи окремих людей. Таким чином замовник отримує гарантію того, що інноваційний товар йому надійде в числі перших, а стартапери, в свою чергу, отримують свій первинний ринок збуту.

У минулому році представники України зібрали на даних платформах більше двох мільйонів доларів.

Важко уявити, але інноваційний фотоапарат від українських розробників зібрав 90 тисяч доларів лише за один день завдяки краудфандінговому майданчику.

Розробники, розміщуючи своє творіння на просторах Kickstarter, планували назбирати близько 15 000 доларів. Цієї суми було б цілком достатньо для запуску виробництва фотоапаратів, що роблять миттєві знімки. Інноваційна складова даного проекту у тому, що кожна фотокамера буде вироблена з вторинно переробленого картону чи паперу. Стартап отримав назву Jollylook. Фотоапарат не має абсолютно ніякої електроніки чи складних технічних пристроїв. Він складається з паперу, кількох лінз та спеціальних маленьких картриджів, що роблять миттєві фотознімки.

Картридж фотоапарату дає змогу зробити десять світлин. Його заміна не викликає ніяких труднощів, тому фотокамерою зможе користуватись навіть дитина. Дизайн фотокамери також дуже цікавий – пристрій виконаний у формі вінтажного акордеону.

Винахідник даної камери зазначив, що ідея даного пристрою з’явилася в той момент, коли він пояснював принцип роботи подібного роду фотокамери своїй дитині.

Цікаво, що інноваційна фотокамера в процесі виробництва потребує матеріалу (паперу чи картону) менше, аніж йде на упакування традиційної камери. Розробники Jollylook запевняють, що для природи такий фотоапарат не несе абсолютно ніякої шкоди. Сам корпус виготовляють з цупкого картону, що частково ламінують в деяких місцях. Фотокамера обійдеться замовникам лише в 35 доларів. Щоб отримати знімок, треба лише натиснути кнопку та зачекати пару хвилин.

Ще одним не менш успішним проектом на краудфандінговій платформі став електричний байк. Даний винахід був представлений широкому загалу під назвою Delfast. Цей винахід носить ім’я компанії, що спеціалізується на наданні кур’єрських послуг.

Керівництво компанії в якийсь момент серйозно замислилось над підбором для їх співробітників транспортних засобів, що здатні проїхати за добу не менше 150 кілометрів. Окрім того, засоби пересування не повинні потребувати забагато коштів на обслуговування та експлуатацію. Сучасний ринок не зміг надати транспорт, який би повністю задовольнив їх потреби.

Саме тоді керівництво компанії скористалось послугами команди розробників, що і спроектували електробайк. Транспортний засіб здатен проїхати близько чотирьох сотень кілометрів за допомогою одноразової електричної підзарядки.

Ідея даного стартапу змогла назбирати майже 50 тисяч доларів лише за один день. Повна сума, зібрана користувачами Kickstarter склала близько 165 тисяч доларів. Ціна електричного байка складе 3 тисячі доларів. В поточному році фірма-розробник організує виробництво на території Китаю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.