Екологічні труднощі в Одеській області допоможуть усунути буйволи

0
198


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Село Орлівка стало центром інноваційних технологій. Для вирішення ряду екологічних проблем було прийнято рішення збільшити поголів’я чорних буйволів і почати вирощування спеціального виду верби.

Цей креативний задум реалізується в рамках проекту «Комплексне використання ресурсів річкових заплав». Учасниками цього проекту також є Грузія, Молдова, Білорусь та Вірменія. В Україні програма поліпшення стану екології за допомогою використання природних джерел діє завдяки всебічній підтримці Національного екологічного центру.

Значущою проблемою села Орлівка є те, що воно розташоване в зоні мінливих кліматичних умов. У питаннях розвитку регіону дає про себе знати брак водних ресурсів, а також загроза затоплення частини територій в річкових заплавах.

Затоплення деяких угідь та збільшення концентрації солей в ґрунті призводять до значного зниження якості землі. У зв’язку з цим, використовувані раніше ділянки пустують і заростають інвазійними сортами різних рослин. Як наслідок, пасовища приходять в непридатність, а дане середовище стає сприятливим для розвитку різноманітних хвороботворних мікроорганізмів.

У минулому році адміністрацією місцевого органу самоврядування було прийнято рішення впровадити нові технології для поліпшення умов життя в селі і його розвитку в цілому.

spdogfkfpgokseДля досягнення даної мети було вирішено розводити чорних буйволів (виробництво сиру «Моцарелла») і засадити заплави енергетичною вербою (виготовлення альтернативного палива для обігріву). На початковому етапі в село було завезено 15 чорних буйволів (8 самок, 5 биків і 2 телят).

Чорні буйволи виконують меліоративну функцію, вживаючи в їжу рослини, що ростуть на воді або в дуже зволоженій місцевості. Ці тварини досить невибагливі і менш схильні до захворювань, ніж їх побратими. До того ж, в умовах відсутності питної води буйволи створюють водні джерела, розкопуючи грунт.

Координатор проекту Дяків Олег стверджує, що розведення даних тварин дозволить експлуатувати порослі шкідливою рослинністю землі, які раніше простоювали, а також створить підгрунтя для ведення «зеленого» туризму, що принесе додаткові кошти в місцевий бюджет.

Виробництво моцарелли також може стати досить прибутковою галуззю. Молоко, яке дають самки чорних буйволів, містить велику кількість тваринного білка і має високу жирність, що ідеально підходить для виготовлення даного виду сирної продукції.vsdfbofgkpaof

На прикладі села Орлівка можна наочно переконатися в тому, що навіть найбільш несприятливі і запущені райони можна перетворити в досить розвинені господарства лише підібравши відповідне поле діяльності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.