Німці обігнали Elon Musk на ринку домашніх сховищ енергії

0
223


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Минулого року американська Тесла продемонструвала найдешевше на ринку сховище енергії Powerwall. Тепер, проте, на ринку домашніх сховищ енергії фірмі Elon Musk кожного разу усе більш сильніше наступають на п’яти конкуренти.

Elon Musk продемонстрував Powerwall минулого року року. Сховище енергії Тесли повинне було виготовлятися  в двох версіях – 7 кВт і 10 кВт, по цінах відповідно  3 тис. USD і 3,5 тис. USD. Від цього другого варіанту американська фірма останнім часом відійшла, проте доставка менших складів енергії з місткістю 7 кВт реалізовується в Північній Америці, Австралії і деяких країнах Європейського союзу.

Галас довкола  Elon Musk і технологій, які роблять своє ім’я на нім, напевно, зробили багато доброго для ринку сховищ енергії та ідеї акумуляції електричної енергії. Поза сумнівом скористалася цим конкуренція, яка швидко пішла слідами Тесли, пропонуючи власні сховища енергії.

Однією з таких фірм є німецький start – up Sonnen (раніше SonnenBatterie). Фірма інформує на своєму сайті, що використання її сховища енергії може збільшити використання власної енергії, яка робиться з домашньої системи сонячних елементів в середньому на близько 75 відсоткыв усієї енергії, яка генерується через домашнє господарство.

Sonnen пропонує домашні сховища енергії в технології лытэво-ыонный у декількох версіях з показниками від 2 кВт до 16 кВт і від 1,5 кВ до 3,3кВ. Забезпечуване число циклів завантаження складаэ  мінімум 10 тис., а гарантія на продукт 10 років.

Start – up, який походить з Німеччини, пропонує ті ж рішення для фірм, з можливістю розвитку сховищ енергії з місткістю 48 кВт.

У Європі німецька фірма пропонує свої рішення на вітчизняному ринку, а також в Австрії, Швейцарії, Люксембурзі, Великобританії і в Італії. Найважливішим європейським ринком домашніх сховищ енергії є Німеччина – враховуючи рекордне число домашніх інсталяцій сонячних систем, а також на пропоновані Берліном доплати. Sonnen інформує, що має 75-процентну участь в німецькому ринку.

Німецька фірма увійшла останнім часом на найшвидше ринок, що розвивається тепер на світі цього устаткування, тобто в США. Sonnen останнім часом робить акцент на продаж устаткування в найбільш “сонячному” штаті стані США, тобто в Каліфорнії. Цього року Sonnen хоче продати в США близько 3,5 тис. сховищ енергії.

Минулого року фірма, офіс якої в німецькому місті Вильдполдшред неподалік Мюнхена, набула також серйозних інвесторів. Приплив капіталу для Sonnenbatterie забезпечили: чеський енергетичний концерн CEZ (за посередництва свого інвестиційного фонду Inven Capital), а також фонди SET Ventures, Munich Venture Partners і eCAPITAL.

Тепер діяльність на німецькому і американському ринку приносить ефект, сприяючи до рекордного продажу Sonnen в першому кварталі ц.р. Німецька фірма повідомляє, що продала в цей період вже 2,6 тис. сховищ енергії. Це найкращий результат в історії Sonnen і на більше 100 відоткыв. кращий, ніж в минулому кварталі. З початку своєї діяльності німецький start – up продав вже понад 10 тисяч сховищ енергії, з чого 4 тис. минулого року.

Що може дивувати, так це, що результат продажу Sonnen за І квартал ц.р. кращий, ніж результат продажу Тесли, яка у той час продала 2,5 тис. своїх Powerwall.

Минулого року Sonnen значно підправило якість пропонованої технології. Німці інформували, що їх нові моделі батарей забезпечують можливість виконання циклів завантаження для 100 відсотків DoD (англ. Depth of Discharge), а не 80 відсотків DoD як в попередніх моделях, і крім того вони збільшили гарантовану кількість циклів завантаження з 5 тис. до 10 тис.

Завдяки поліпшенню показників батареї покращала декларована Sonnen вартість енергії, яка зберігалася в акумуляторі, в перерахунку на кВт. Німецька фірма оцінює її від 0,17 євро/кВт до 0,24 євро/ кВт залежно від величини цього комплекту батареї.

Зростаюча конкуренція на ринку домашніх сховищ енергії, на який входять також підносу магнати як Samsung, LG або Schneider Electric, напевно, до подальшого спаду вартості складування енергії.

Тесла хоче отримати перевагу на тлі конкуренції методом збільшення виробництва продукції і ефективності масштабу батарей, що виготовляються на величезній фабриці в Неваді, які американська фірма хоче в той же час використати у своїх електричних авто. До 2020 р. Elon Musk хоче продавати мільйон електричних сховищ щорічно.

Тоді як ціна автомобільних батарей, таких же. як використовуваних в Powerwall, ще тримається показника вище за рівень 250 USD КВт, Тесла оголошує, що повинен він впасти у разі нової електричної моделі 3 до близько 190 USD/кВт. Це може привести також до вартості домашніх сховищ енергій, які вже тепер низькі.

Проблема, проте, в тому, що сама подана Теслою, вже тепер відносно низька ціна сховища енергії Powerwall може дезорієнтувати клієнтів, на що скаржитимуться інсталлятори. Powerwall – це технологія DC, тоді як частину конкурентів пропонують номінально дорожчі сховища енергії, але працюючі в середовищі AC.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.