Рух бактерій – двигун для видобутку електроенергії

0
238


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 8.00 з 10)

Вчені-фізики, що займаються науковими дослідженнями при Оксфордському університеті, зробили новітнє відкриття. За допомогою комп’ютерного моделювання вони наглядно продемонстрували науковій спільноті альтернативний шлях отримання електроенергії. Результати візуалізації цього процесу за допомогою комп’ютерного приладдя були оприлюднені в науковому друкованому виданні Science Advances, як зазначає « Версія».

Фізики запевняють, що бактерії можно використовувати задля створення маленьких електростанцій. Вчені емпіричним шляхом довели, що мікроорганізми, яким притаманний дуже швидкий рух, мають змогу приводити в рухомий стан циліндричні мотори мініатюрної вітряної електростанції. Спеціалісти стверджують, що вітряну станцію змушує рухатись ефект роїння, який може виникати внаслідок хаотичного руху великої кількості малих часток, з яких складається основна частина тієї чи іншої субстанції. Такий спосіб може успішно використовуватись для забезпечення енергією мікроскопічних двигунів, оптичних перемикачів або окремих деталей сучасних гаджетів.

В якості сировини або «палива» для такого типу електростанцій мають використовуватись щільні бактеріальні суспензії, що, завдяки наявності в них ефекту роїння, протікатимуть без сторонньої допомоги. Допоки бактерії знаходяться в поживному середовищі, вони безперервно хаотично рухаються, приводячи в активність зазначений вище механізм. Вчені зазначають, що одразу вилучити енергію з бактерій неможливо через їх надмірно хаотичний рух. Щоб упорядкувати рух всього потоку мікроорганізмів, фізиками було споруджено 64 мікромотора, які розташовуються симетрично одне одному та решітку. Всю отриману конструкцію було занурено в поживну суспензію. Провівши даний дослід, науковці наглядно переконались в тому, що бактерії рухають мотори, які розташовані поряд, в протилежних напрямках. Класична повітряна електростанція за принципом функціонування ідентична даному пристрою.

Окрім того, вчені дійшли висновку, що рух мотору буде довільний, якщо в суспензії він буде один. Тим самим було доведено, що хаотичний рух бактерій може безперервно виробляти механічну енергію, яка матиме змогу активовувати мікромотори.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.