Сонячна енергетика в США: 8 млн. будинків до 2019 року

0
504


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Інвестиційний бум в сфері чистої енергетики трансформується. Рішення, в рамках якого законодавці США погодилися продовжити податкові пільги для проектів у сферах сонячної і вітряної енергетики на 5 років, стало повною несподіванкою. Це рішення стане каталізатором небувалого зростання індустрії і змінить розстановку сил у галузях США.

Програма передбачає додавання додаткових 20 гігават сонячної енергії – більше, ніж всі батареї, встановлені в США до 2015 року, згідно з даними Bloomberg New Energy Finance (BNEF). Сполучені Штати і так вже були найбільшому у світі інвестором у сфері чистої енергетики. Ця угода стане каталізатором подвоєння ринку і інвестицій в цю галузь.

Продовження податкових пільг у вітряній енергетиці протягом 5 років додасть ще 19 гігават геліо-потужностей. Сумарно проект пільг спровокує зростання інвестицій на 73 млрд. дол. і забезпечить пропозицією електрики 8 млн. будинків в США, згідно з оцінками BNEF.
«Масштаб дійсно величезний»
— сказав Ітан Циндлер, глава департаменту аналізу політики США з BNEF.
«У короткостроковій перспективі, досягнута угода забезпечить зміщення фокусу з джерел енергії, вироблених за рахунок корисних копалин, навіть більшою мірою, ніж підписана в цьому місяці паризьку угоду по клімату і план Барака Обами про чистій енергетиці Clean Power Plan».
28a9e0
Це безпосередньо те, що зараз необхідно індустрії альтернативної енергетики. Вартість установки потужностей, що виробляють вітряну та сонячну енергію, істотно знизилася більш ніж на 90% з моменту введення в дії первинних податкових пільг, проте в більшості місць вугілля та природний газ все одно дешевше, ніж несубсидированные поновлювані джерела енергії. До часу закінчення нових податкових пільг, вітряна і сонячна енергії стануть найдешевшими джерелами електрики в багатьох штатах США.

Податкові пільги, величина яких оцінюється в 25 млрд. дол. (за 5-річний період), стануть драйверами 38 млрд. дол. інвестицій в сонячну і 35 млрд. дол. інвестицій у вітрову енергетику на горизонті до 2021 року, за оцінками BNEF. Масштаб нових проектів сприяє подальшому зниженню витрат і стимулює приплив нових інвестицій, горизонт планування по яким буде перевищувати час податкових пільг.
527bfc
Не багато гравців в індустрії очікували продовження пільг на п’ятирічний період. Акції компаній злетіли. Акції SolarCity, найбільшої компанії з встановлення сонячних батарей на дахах будинків у США, виросли на 34%. Акції компанії SunEdison, найбільшого розробника у сфері джерел відновлюваної енергії, зросли на 25%, а акції компанії SunPower, виробляє сонячні батареї, зросли на 14%.

Конгрес, як очікується, проголосує з цього питання до кінця тижня, в рамках узгодження бюджету, у показниках якого закладена і скасування 40-літньої заборони на експорт нафти з США. Виробники нафти роками лобіювали скасування обмежень, проте малоймовірно, що це зробить істотний ефект на споживання нафти або розгортання потужностей поновлюваних джерел енергії. Лідери з обох партій досягли угоди щодо законопроекту у вівторок ввечері.

30%-ті податкові пільги у сфері сонячної енергетики повинні були закінчуватися в наступному році, однак були продовжені до 2019 року; до 2022 році пільги будуть понижені до 10%. Пільги в сфері вітряної енергії закінчилися в кінці 2014 року, однак продовження буде сформовано заднім числом з початку 2015 року до 2019 року, потім пільги будуть зменшуватися.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.