Сонячні батареї: рекорди та експерименти

0
195


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Різні країни по-різному переходять в альтернативну енергетику. Десь даний напрямок вже розвинене так, що встановлюються рекордні показники. А де-то все не так масштабно, але тим не менш, багатообіцяюче. Контрасти представляють досягнення в Білорусі, наприклад, і в ОАЕ.

Будівлі в сонячних панелях – ОАЕ дивує

Арабські Емірати часто попереду планети всієї і проявили себе в тому числі і в області ВДЕ. У Дубаї на верхівці геліостанції, що працює як опріснювач води, встановлено максимальну кількість сонячних установок. Такого немає ні в одній країні Близького Сходу і Північної Африки.
У загальній складності їх трохи більше п’яти тисяч і площа – 23 тисячі квадратних метрів. Енергія буде перенаправлятися на енергопотреби геліостанції.
Плюси роботи даної конструкції, насамперед, у її позитивному ефекті для навколишнього середовища. Що стосується надлишків електроенергії, то вони не будуть пропадати, так як їх перенаправляють на внутрішні потреби будівлі.
Існує план в ОАЕ по інтеграції в альтернативну енергетику – Dubai Clean Energy Strategy 2050. Згідно з даним проектом Дубаї диверсифікують енергетичну структуру і значну частку виробленої енергії покладуть на ВДЕ.

Білорусь і її кроки на шляху створення «зеленого» житла

У 2017 році в Гродно з’явиться будинок, який буде «жити» за рахунок сонячної і геотермальної енергії. Енергоефективне будівля вже будується і підтримує проект ПРООН.
Частина енергії буде надходити з-під землі і буде утворюватися за рахунок геотермальної установки, яка генерує енергію на основі різниці температур над грунтом і в глибині. Для цих цілей створюються термосваи. Труби збирають тепло і через термонасосы переводять його далі.
Але, як було зазначено, будуть функціонувати не тільки геотермальні установки, але і сонячні панелі, які розташуються на даху будівлі. Така практика – це звичайна справа в альтернативній енергетиці.
Таким чином, експериментальний проект має продемонструвати, чи можливо жити з використанням ВДЕ в наших широтах. Поступово все буде масштабуватися.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.