Вітряки, які працюють за допомогою ефекту Магнуса

0
519


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
Вітрові установки горизонтального типу є досить ефективними, але останнім часом їх стрімкий розвиток чомусь призупинився. Причиною такого розвитку подій стало те, що для збільшення потужності установки і відповідно підвищення її продуктивності потрібно розширювати охоплювану приладом площу, тобто розмір самих лопатей повинен зростати. При створенні більшої за габаритами вітрової установки актуальним стає питання збільшення вежі, що її утримує. При цьому значно вишколюються фінансові витрати на монтаж і експлуатацію установки, що на даному етапі розвитку альтернативної енергетики не є раціональним.
До ряду недоліків лопатевих вітрових генераторів електроенергії можна віднести відсутність ефективності в роботі при низькій швидкості вітрових потоків. Враховуючи той факт, що кліматичні умови більшої частини Землі (в основному це стосується континентальної) припускають коливання сили вітру з порівняно низькою швидкістю, такого роду установки втрачають свою популярність. В даній ситуації найбільш доречним будемо використання вітрогенераторів, що мають в основі своєї роботи так званий «ефект Магнуса». Такі вітряки розкривають позитивні сторони своєї роботи в умовах малої швидкості вітру, яка циклічно дублюється (в діапазоні від 3 до 5 метрів в секунду).
effekt-magnusa_3
Поперечне обтікання механізму (точніше – пристрою циліндричної форми, який  постійно обертається) передбачає вплив на нього деякої підйомної сили в тандемі з силами опору обертанню і поступального руху. Сила Магнуса в даному процесі є найбільш значущою.
Вона має напрямок нормалі до основного (набігаючого) потоку і до осі циліндричного механізму. Сила Магнуса має більше значення ніж підйомна сила лопаті вітряка. Таке явище має місце коли обтікання циліндрового механізму є найбільш оптимальним. За наявності даних умов,  силу Мангуса можна використовувати з метою обертання вітряка.
Пробна установка подібного типу потужністю 100 кіловат була введена в експлуатацію в Білорусі. Дослідження приладу дали результат, згідно з яким коефіцієнт корисної дії вітряка майже в три рази більше, ніж у лопатевих вітрогенераторів.
1369463631-2dddbc4f86632a4a95e8fe93a314fd54
Дослідження технічних характеристик і потужностей вітряка, що працює за допомогою ефекту Магнуса, були зроблені безпосередньо на тому майданчику, де відбувалося виготовлення установки.
Не дивлячись на те, що дана місцевість не є вдалою для установки подібного роду приладів через невелику швидкість вітру, вітрогенератор показав достойні результати.
До незаперечних плюсів подібного роду установок можна віднести високі показники ефективності та відсутність необхідності враховувати напрям вітру. З негативних якостей можна виділити значно більшу кількість матеріалів, що витрачаються на монтаж вітряка, і схильність роторних установок до процесів коливання, які значно скорочують термін експлуатації приладу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.