Застосування тепла українських шахт в побуті. Міф чи реальність?

0
136


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Широко відомо, що на території України існує велика кількість шахт. Левова частка припадає на рудні шахти. Український вчений, доцент Хоменко Олег, на підставі результатів власних досліджень прийшов до висновку, що енергію, отриману в процесі експлуатації шахти і проведення різного роду робіт з добування корисних копалин, можна використовувати для обігрівання будинків українців.

За словами дослідника, спочатку він займався вивченням процесу функціонування шахт, що займаються видобутком руд. Спочатку його метою був пошук шляху найбільшого використання енергетичного потенціалу, який мають шахти. У результаті наукової роботи, вчений визначив ймовірне вживання земної енергії не тільки для шахтного виробництва, але і в побутових цілях.

%d0%bf%d1%82%d1%8c%d1%80%d0%be%d1%8c%d0%b0%d0%b2%d0%bf%d0%b2%d0%be%d0%be%d0%be%d0%b0Завдяки розвитку альтернативної енергетики, людство освоїло такі установки як термонаноси. Вчений стверджує, що завдяки використанню теплового потенціалу шахт Україна змогла б значно скоротити споживання природного газу.

Сам процес Хоменко Олег зображує так: « Тиск у гірських породах на глибині приблизно в пів сотні кілометрів складає близько 23-25 тисяч атмосфер. Це провокує підвищення температури до двох тисяч градусів Цельсія. Таким чином, ядро Земної кулі, що має у складі в основному залізо, залишається в рідкому стані. А якщо за допомогою інноваційних технологій просунутися на 1,5-2 км углиб кристалічної оболонки ( щита), то ми можемо акумулювати більше 25 градусів тепла, яке при подачі на земну поверхню за допомогою насоса має властивість збільшувати свої показники в кілька разів. Достатньо лише встановити під земною поверхнею установку, що складається з теплонасосів та збільшує термічні показники твердих порід. Дана установка в кінцевому підсумку надає гарячу воду або рівнозначний носій теплової енергії».

На думку вченого, враховуючи термопотенціал окремих регіонів нашої країни (наприклад, Жовтих вод або Кривого Рогу), їх можна за досить короткий час перетворити в найбільш технічно модернізовані та енергоефективні,в масштабах цілої країни, мегаполіси.

Також дослідник виділяє Дніпропетровську область в якості можливого енергоефективного джерела. Потенціалу цього регіону, на жаль, недостатньо для використання в промислових цілях. Але для обігріву житлових будівель тепла буде більш ніж достатньо.

Хоменко Олег з повною упевненістю заявляє, що незабаром в Україні відбудеться популяризація теплових насосів, як продуктивного способу одержання альтернативної енергії. Він звертає увагу на те, що поверхня територій потужних промислових районів країни схильна покриватися досить значним шаром пилу. Цей негативний чинник зменшує результативність і термін експлуатації сонячних панелей.

У багатьох країнах широко використовується геотермальний вид отримання тепла та енергії з відновлюваних джерел. У Китаї, Японії і Канаді для установки теплових насосів використовують ті шахти, видобуток корисних копалин в яких вичерпав себе. В Україні теж існує маса подібного роду проектів, але їх реалізація вимагає чималих фінансових вкладень. Грошові кошти на впровадження такого роду інновацій у нашій країні можуть надійти від європейських інвесторів. В цьому напрямку останнім часом ведеться активна робота.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.