Зоряні батареї – майбутнє альтернативної енергетики

0
392


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Вчені з російської столиці винайшли зоряні батареї, які по праву можна назвати прогресивним джерелом енергії. Вони мають всі шанси стати гідним фіналом пошуків альтернативних джерел електрики. В якості основи для нового пристосування використовується гетероелектрик. Це матеріал, що з’явився на світ завдяки вченим НЦеПІ. Як створюється гетероелектрик? У матрицю однієї речовини вкрапляють атоми іншого. При цьому відстань повинна бути меншою, ніж довжина хвилі випромінювання, що надходить ззовні (саме вона далі перетвориться в електричну енергію).

Завдяки цій речовині можливе існування також трьох десятків технологій і пристроїв, «корисних» для різних галузей життя. Серед них гетеро-електричні ємності, які «збирають» електрозаряди нововинайденого джерела енергії, вони можуть похвалитися невеликими габаритами. Конденсатор, величина якого становить 0,11 Фаради, має невелику вагу (кілька грам) і 80-сантиметровий обсяг (тоді як електроємність нашої Землі дорівнює ~ 2 Фарадей).
Щоб зрозуміти цінність винаходу, наведемо ще трохи цифр. Один квадратний метр нововинайденого пристрої виробляє потужність в шістсот ват. А промені Сонця мають потужністю в 1300 Вт. на м². Потужність випромінювання Сонця, яка «падає» на Росію, дорівнює 100 000 гВт., по території держави в цілому споживається 100 гВт. Зараз ця електрика виробляється на атомних, тепло-, гідроелектростанціях, проте його можна отримувати прямо з сонячних променів (правда, за умови, що зоряні батареї будуть грамотно використовуватися).
Далі вже справа за фантазією читача і світле майбутнє з таким винаходом кожен нехай уявить собі сам. Однак, щоб дати поштовх до виробництва вищезазначених трьох десятків запатентованих пристосувань, необхідно ні багато, ні мало один мільярд доларів.
Звичайно ж, хотілося б, щоб ці гроші знайшлися. Оскільки не так давно компанія, з якою НЦеПІ домовлялася про співпрацю, купила пакет акцій команії, який виобляє водневе паливо, витративши на нього в десять разів більшу суму, ніж необхідно вченим для того, щоб зоряні батареї стали досконалим зразком (мова йде про фірму «Норнікель»). До слова, цей винахід є унікальним. У американських вчених з Інституту відновлюваної енергії вдалося зробити батареї, які отримують енергію від Сонця, з ефективністю в 34 % перетворення енергії, тоді як російський винахід функціонує і вдень і вночі, перетворюючи тридцять один відсоток невидимого випромінювання, і п’ятдесят і чотири – відомого. Як бачимо, різниця значна.
Такі батареї можуть бути набагато ефективнішими, ніж сонячні. Може бути, незабаром акумулятори всіх мобільних пристроїв можуть мати велику ємність і по всьому світу будуть побудовані нові електричні станції.
ГЕФ має в тисячу разів меншу вагу напівпровідника на 1 Вт. енергії, ніж вловлюють світло елементи сонячних батарей, що існують на даний момент. Згідно з розрахунками вчених, собівартість ГЕФ такого пристрою, як зіркові батареї, має більш низькою собівартістю, ніж фотоелемент батарей, що працюють від сонця.
Всі ці цифри були озвучені на демонстрації зразка винаходу в Дубно, де були присутні представники японських і американських корпорацій, російського посольства ОАЕ, Торгово-промислової палати, російських заводів, вітчизняні журналісти. Прозвучало тут безліч питань, серед яких потрібно звернути увагу на дуже важливу фразу, сказану В. Юртєєвим з ТПП. Він сказав, що ТПП надає свій майданчик для проведення в майбутньому діалогу вчених з владою і бізнесом. Винахід має шанси стати значним проектом в сфері інноваційних технологій. Представники ТПП планують висунути пропозицію про проведення ряду зустрічей, що стосуються просування нової продукції в бізнес-кола.
Дуже сумно, проте важливість винаходу не зрозуміли не тільки в «Норнікелі». Недоступним це є і для величезної кількості державних структур. Тоді як великий інтерес до нього проявили Японія і ОАЕ. Якщо все залишиться, як є, і батарея так і буде недооцінена, цілком можливо, через деякий час новинка буде постачатися в Росію з-за кордону, і жартівлива фраза, кинута кимось «за сценою», сенс якої полягає в тому, що потрібно віддати розробки японцям, і вони оперативно все втілять в життя, стане пророчою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.