Японське ноу-хау: тайфунна вітрова турбіна

0
358

Тайфуни та цунамі – це серйозна біда Японії. Руйнівна сила тайфунів приносить немало бід японцям, але не варто заперечувати і того, що урагани є джерелом альтернативної енергетики. Лише в цьому році японці постраждали від 6-ти потужних тайфунів.
taifunnyi-vetrogenerator
Challenergy (відома компанія з Японії) знайшла рішення для «приборкання» руйнівної сили природи. Спеціалісти компанії запатентували розробку, яка є вертикальним вітрогенератором. Звісно вертикальні генератори – це не новинка, але вертикальний вітрогенератор, який може переробляти рух повітряних потоків тропічного циклону в «мирну» електроенергію без збитку для обладнання.
vertical-vetrogenerator
Астуші Шиміцу, керівник проекту, стверджує, що лише один тайфун може виробити кінетичну енергію еквівалентну половині всій електроенергії в світі. Крім того, керівник проекту говорить про те, що Японія має великий потенціал для виробництва енергії вітру. Тому, побудований його компанією вітрогенератор працює завдяки ефекту Магнуса – поперечної сили, яка змушує об’єкт, який обертається, відхилятися від прямого шляху. Подібна схема забезпечує контроль над всіма елементами обладнання.

Незважаючи на те, що ефективність традиційних вітряків на чверть вище, ніж японське ноу-хау, але саме обладнання компанії Challenergy здатне пережити тропічний циклон. Згідно аналізу Challenergy достатня кількість вітрових турбін здатна забезпечити всю Японію електроенергією на 50 років вперед. І для цього буде достатньо сили лише одного тайфуну.

Подібні розробки є важливими не тільки для світу, але й самої Японії. Це пов’язано з тим, що довгий час країна опиралися лише на атомну енергетику. Так, до 2010 року всі АЕС Японії повинні були виробляти до 60% всього енергозабезпечення країни. Але аварія на АЕС Фукусіма-1 в березні 2011 року змусила уряд країни переглянути енергетичну політику. Ця аварія не була останньою – ще 3 менш масштабні аварії.

Сьогодні Японія імпортує 84% електроенергії. Це пов’язано теж пов’язано з руйнівною силою тайфунів, які руйнують обладнання. Тому єдиним зеленим джерелом є сонце. Але в липні 2016 року на Окінаві був встановлений прототип установки, який буде випробуваний в умовах справжнього тайфуну. Компанія планує встановити установку на Національному стадіоні, який буде введений в експлуатацію в 2020 році. Саме в цьому році країна буде приймати Олімпійські ігри.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.