Європейська тенденція: країни відмовляються від електростанцій, що функціонують на вугіллі

0
189


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Експерти у галузі альтернативної енергетики світового рівня повідомляють, що до 2023 року енергетика Франції зможе продуктивно функціонувати без вугільних електростанцій. Французьку ініціативу підхопили такі країни як Канада та Фінляндія. Загалом у багатьох країнах Європи прагнуть поступово відмовитись від електростанцій, що працюють на твердому паливі, задля збереження екології та здешевлення електрики шляхом впровадження альтернативних електростанцій.

Зовсім нещодавно світові інформаційні джерела повідомили, що Канада також планує відмовитись від вугільних потужностей до 2030 року. Важливо зазначити, що Канада являється одним зі світових лідерів (займає 5-е місце) по виробництву природного газу, нафтових продуктів та кам’яного вугілля. Дана країна також славиться виробництвом енергетичних ресурсів та уранових руд. Провінція Альберта в Канаді є одним з найбільших вуглевидобувних виробництв. На більш ніж 45% території провінції проводять видобуток кам’яного вугілля. Відмова Канади від вугільних електростанцій ніяк не вплине на проведення робіт в провінції, адже видобуток та експорт вугілля припинятися не будуть.

koiyyedКанада має попередньо перевести більше 20 вугільних станцій на інший вид палива або ж взагалі їх закрити. Замість закриття електростанцій, що працюють на вугіллі, провінціям було запропоновано альтернативний варіант впровадження нововведень.

Він полягає у використанні спеціальної технології, що допомагає зв’язати вуглекислий газ в тверді мінеральні сполуки. Зменшення викидів парникових газів в атмосферу і є основною метою відмови від вугільних електростанцій.

До країн-новаторів приєдналась і Фінляндія. Тут була розроблена та затверджена кліматично-енергетична стратегія, згідно якої країна має виключити використання вугільних потужностей до 2030 року. Фінляндія впродовж минулих років активно фінансувала альтернативну енергетику, тому об’єми електроенергії, виробленої із застосуванням кам’яного вугілля, почали значно знижуватись ще з 2010 року.
Активно розвивають свої стратегії щодо відмови від вугільних електростанцій такі країни як Нідерланди, Великобританія, Данія та Австрія.

lij86dtcfНаразі введення такого роду змін піддається сумнівам у зв’язку з політичним курсом Дональда Трампа, президента Сполучених Штатів Америки. Політика Трампа може спричинити недотримання Паризьких кліматичних угод зі сторони США та поступове зменшення інвестицій в наукову діяльність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.