Європейський банк реконструкції і розвитку заявив про готовність інвестувати альтернативну енергетику в Україні за однієї умови

0
113


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Представники ЄБРР заявили, що зацікавлені у фінансовій підтримці України, однак в рамках країни мають з’явитись стабільні тарифи. На сьогоднішній день в рамках інвестиційної підтримки Банк може надати 250 000 000 євро. Інвестування стане можливим за однієї умови – український Уряд має відмовитись від ретроспективних змін «зеленого» тарифу. Окрім того, ЄБРР вимагає ніяким чином не змінювати правила гри на українському ринку альтернативних джерел енергії. Раніше ми вже писали про те, що в Україні стимулюючі заходи в сфері ВДЕ не дають належного ефекту.

інвестиції в УкраїніТака інформація була озвучена замісником директора Європейського банку в нашій країні Петровою Мариною. Озвучену відносно України позицію повністю підтримав очільник Департаменту електроенергетики Банку Гаррі Бойд-Карпентер.

За словами Гаррі Бойд-Карпентера на території нашої країни немає потреби в рефлекторних змінах. Спеціаліст зазначив, що зміни тарифу призведуть до втрати коштів інвесторами, які профінансували українські проекти в попередні роки. Бойд-Карпентер також зауважив, що залученню інвестицій має передувати оголошення конкретної дати можливих змін «зеленого» тарифу. Тоді інвестори можуть адекватно оцінювати ризики та строки окупності проектів. Після запуску проекту такі зміни та поправки просто недопустимі.

Петрова Марина зауважила, що ретроспективне зниження тарифу різко знизило інвестиційну привабливість іспанських та італійських проектів ВДЕ. Це сталося одразу після залучення на ринку енергетики аукціонів.

Згідно аналітичних даних зменшення кількості інвесторів в Італії та Іспанії було викликано безпосередньо зміною правил гри. За словами Марини Петрової наша країна сталими тарифами повинна довести і новим, і вже наявним інвесторам, що тут можна робити бізнес і розширювати горизонти.

Тільки такий підхід дозволить збільшувати частку альтернативної енергетики з року в рік. Якщо ж будуть наявні ретроспективні зміни тарифів, то інвестори не будуть мати справ з ненадійною у питаннях зобов’язань країною.

Гаррі Бойд-Карпентер також зазначив, що введення аукціонів зробить електроенергію з ВДЕ ще дешевшою. Процес становлення цін в Україні при цьому стане неможливим.

«Зелені» аукціони здешевлюють енергію і це вигідно в масштабах країни. Але більш раціональним рішенням буде встановлення такого тарифу, за якого споживачеві буде вигідно купувати енергію, а Уряд поволі буде виходити з процесу становлення вартості. Окрім того, такий варіант дозволяє встановити контроль за об’ємами електроенергії з боку Уряду.

ЄБРР не єдина структура, що прагне фінансувати українську альтернативну енергетику. Стало відомо, що Фінляндія виділила 6 000 000 євро з метою впровадження в Україні нових проектів.

Виділена сума буде знаходитись у розпорядженні Фінсько-українського трастового фонду. Протягом п’яти років дана організація розподілятиме кошти на різні проекти в межах нашої країни. Фонд був заснований минулого року, коли президент України відвідав Фінляндію.

У якості координатора Фінсько-українського трастового фонду виступає Держенергоефективності. Місія фонду полягає у підтримці муніципалітетів та девелоперів у питаннях розробки технічного та економічного обґрунтування нових проектів альтернативної енергетики.

Наша країна до енергонезалежності йде стрімко та впевнено. В масштабах держави деякі процеси проходять дуже повільно, але перспектива очевидна, особливо іноземним інвесторам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.