10 найбільших вітряків у світі

0
3275


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Оскільки розвиток вітрової енергетики дозволяє суттєво зменшити вартість енергії, виробники такого корисного обладнання все частіше прагнуть збільшити розміри вітряків. Дослідження швейцарських і голландських учених, на чолі з Марлоесом Кадуффом підтвердили це. Такий ефект обумовлений як розміром конструкції вітряка, так і знаннями та досвідом використання технології енергозбереження.

Найкращі потужності вітрової енергетики світу

Багато з представлених нижче вітряків були розроблені впродовж останніх років, виняток – ENERCON E126. Втім, поки що не всі моделі запустили у масове виробництво. Наприклад, це стосується вітряків Mitsubishi Sea Angel 7 МВт або Areva / Gamesa 8 МВт. Всі конструкції потужних вітряків з великим діаметром лопатей були протестовані в реальних умовах. Тому сподіваємося, що найближчим лайт-версії цих розробок найближчим часом стануть комерційно доступними для повсякденного використання.

Vestas V-164 8MW. Вітряк V164 8MW не дарма опинився у нашому ТОП-10 найбільших генераторів вітрової енергії світу. Розробка була втілена у реальність в січні 2014 року і майже через три роки вперше представлена в Лондоні. 80-метрові лопаті і легка конструкція з інноваційним дизайном були відзначенні журі престижної премії WINDPOWER. Перший вітряк цієї моделі був встановлений для тестування в Датському національному випробувальному центрі в Остерілді.

Enercon E126 7.5MW. Вітрогенератор Enercon ‘s E126 7.5MW ідеально підходить для встановлення на узбережжі моря. Початковий проект  6MW другого покоління Enercon E-126, створений ще в 2007 році, мав висоту конструкції у 135 м, а сегментовані гібридні лопаті з діаметром ротора досягали розмаху у 127 м. Пристрій містить генератор діаметром у 12 м. Близько 34 одиниць таких вітряків працюють і донині.

Samsung S7.0 171 7 МВт. Вітряк Samsung 7 МВт має свою особливість – найдовшу в світі турбіну (майже 85 м). На жаль, ця корейська машина навряд чи піде у виробництво, щоб черпати альтернативну енергію з вітру. Розробка є занадто дорогою для масового відтворення.

MHI SeaAngel 7 МВт. Як і Samsung 7 МВт, МHІ SeaAngel був встановлений в Шотландії ще на початку 2015 року. Навряд чи вітряк перейде в повномасштабне виробництво. Ця машина займає третє місце після Samsung S7.0 171 7 МВт за довжиною ротора.

Repower 6М Series. У моделі цього вітряка з’явилися численні прототипи. Проте Repower 6М Series залишається фаворитом у відкритому морі. Ірландський вітряк слугує справжньою електростанцією вже майже 15 років поспіль. Ширина ротора турбіни складає 126 м, а висота конструкції – до 95 м.

Siemens SWT-6.0 150. Альтернативна установка Сіменс має найбільші в світі лопаті довжиною у 75 м. Розробники вітротурбіни Siemens SWT 3.6 120 підписали дуже вигідний контракт майже на € 3 млрд з компанвєю Dong Energy. Вітряк останньої модифікації має значну потужність і вважається кращою вітровою станцією в морському секторі.

Alstom Haliade. Ще одне морське вітрове устаткування для видобування альтернативної енергії споруджена на теренах Франції. Встановлений вітряк є втіленням основної частини 3GW програми енергозбереження Франції. Незабаром подібні вітряки будуть встановлені  в бельгійських морських водах.

Sinovel SL6000. Нині вітряки Sinovel ‘s тестуються у Китаї. Є найбільшими в країні вітровим устаткуванням. Пристрій має ротор діаметром у 128 м. Витримує низькі температури (ефективно працює навіть при -45°С).

Areva M5000. Теоретично є одним із найстаріших вітряків у цьому списку. Розроблений компанією Aerodyn в кінці 90-х років та встановлений у німецькому Північному морі. З часом машина стала однією з небагатьох морських турбін, що використовується на комерційній основі. Кілька років тому конструктори Areva оголосили про модернізацію ротора вітряка. Оновлена модель призначалася для використання одним французьким морським проектом.

Gamesa G5MW. Берегова машина першого класу для прибережних районів в Гран-Канарії. Має  низька вагу конструкції.

Як бачимо, є чимало гігантських вітряків у світі. Варто додати, що більшість вітроенергетичних компаній притримуються тенденції виконання спільних проектів, щоб продовжувати і розвивати морські можливості вітру для вироблення альтернативних джерел енергії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.