Аналіз основних видів теплових насосів

0
1053


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У даній статті ми розглянемо усі можливі види теплових насосів.

Тепловий насос «вода-вода»

Тепловий насос, що працює за принципом «вода-вода» найчастіше застосовується для гарячого водопостачання та опалення, а так само для підігріву води в басейні. Низькотемпературне тепло витягується з водойми або грунтових вод, так як температура води навіть в зимову пору року стабільна і дорівнює від +7 до + 12 ° С.

Схема-«вода-вода»

Розглянемо існуючі види теплових насосів «вода-вода»:

  1. При наявності водойми поблизу, контур теплового насоса встановлюється на дно. Даний варіант ідеальний в будь-якому випадку, зовнішній контур дуже короткий, температура води в зимовий час завжди позитивна і у води високий коефіцієнт тепловіддачі. Але для такого теплового насоса обов’язково дві умови – вода повинна бути проточною і її має бути багато;
  2. При наявності грунтових вод на доступних глибинах можна скористатися тепловим насосом «вода-вода» або «вода-повітря». Саме завдяки високій теплоємності грунтових вод можна домогтися високої віддачі системи. При температурі ґрунтових вод з температурою + 8- + 12 ° С завжди гарантується необхідна кількість тепла для насоса. Вода потрапляє з однієї свердловини в тепловий насос, він забирає тепло, і вода вже охолоджена виходить в іншу свердловину, яка знаходиться далеко від самої установки.

Вода може забиратися з будь-яких водойм, єдине, що завжди необхідно пам’ятати, це те, що теплового насосу «вода-вода» завжди потрібна заздалегідь підготовлена ​​вода, очищена і має необхідний рівень рН. Такі умови потрібні для тривалої роботи установки без поломок, тому доведеться також додатково встановлювати спеціальне обладнання.

Тепловий насос «повітря-вода»

Тепловий насос з принципом роботи «повітря-вода» працює завдяки сонячній енергії при температурах від -25 до + 35 ° С. Дані теплові насоси дуже практичні при наявності вже існуючої системи централізованого опалення, так як можуть істотно знизити витрати на опалення. Повітря з вулиці завжди є доступним в необмежених кількостях, тим більше що монтаж системи займає мало часу і не таке дороге.

Встановлюється тепловий насос системи «повітря-вода» біля житлового будинку або будь-якого іншої будівлі на відкритому повітрі. Щоб установка була захищена від вологи і опадів на ній використовується спеціальний кожух, покритий порошковою фарбою. Також є захист від обмерзання, тому працювати насос може навіть при температурах значно нижче нуля.

повітря-вода

Основні переваги теплового насоса «повітря-вода»:

  1. У вас нема необхідності встановлювати повітропровід для постійної подачі свіжого повітря в приміщення. Робота по забору повітря з приміщення здійснюється завдяки безшумному осьовому вентилятору. За своєю шумністю дана установка виграє серед усіх аналогів, так як тут повністю відсутня вібрація приладу і шум від повітря, що подається;
  2. Два контури, призначені для подачі і відведення повітряного потоку підключаються до будівлі через трубопровід, який знаходиться в землі, що також досить велика перевага;
  3. Практично повна відсутність втрат на теплообмінниках і різному устаткуванні, яке необхідне при роботі теплових насосів з системою «вода-вода». Завдяки наявності фреону в контурі між теплообмінником і насосом немає необхідності постійно стежити за роботою установки;
  4. Завдяки принципу роботи тут не потрібно готувати воду, це істотно знижує витрати. Тим більше система теплового насоса «повітря-вода» може також працювати круглий рік.

Недоліки теплового насоса «повітря-вода»:

Недолік один, але він перекриває всі переваги даного типу насоса. Безперебійне опалення можливо тільки в країнах з теплим кліматом і м’якими зимами, температура взимку не повинна опускатися нижче -7 С. Так само не забуваємо про зниження ККД при низькій температурі джерела низькотемпературного тепла. Оптимальною температурою джерела тепла для теплового насоса, є +10 С. При таких умовах ККД насоса становить до 300%. Відповідно чим нижче температура низькотемпературного тепла тим нижче ККД.

Тепловий насос «повітря-повітря»

Тепловий насос, заснований на роботі за принципом «повітря-повітря» схожий з системою кондиціонування, в літню пору року він може охолоджувати приміщення, а в зимову пору року він може опалювати будівлю. У систему входять зовнішній блок і внутрішній, також можлива установка системи канального опалення та кондиціонування.

повітря-повітря

Повітря через повітряний теплообмінник надходить до теплового насосу, воно передає своє тепло випарнику і знову прямує за межі будівлі. Далі тепло розподіляється через фреонопроводи між внутрішніми блоками і насосом. Завдяки такій системі роботи можна домогтися високої продуктивності з низькими втратами енергії.

Зовнішній блок монтується на вулиці, зазвичай його встановлюють на даху або на стіні, але в деяких випадках можна і на землі біля будинку. Внутрішній блок або блоки, якщо їх декілька розміщуються в підвісній стелі або кріпляться на стінах. Завдяки системі теплового насоса «повітря-повітря» можна не зачіпати інтер’єр і зберегти дизайнерський проект на початковому рівні.

Сьогодні існує два види теплових насосів системи “повітря-повітря”, це промислові і побутові теплові насоси «повітря-повітря». Побутові насоси працюють завдяки повітряному потоку і завжди застосовуються в житлових будинках, вони можуть використовуватися не тільки в якості опалення, але підійдуть і для нагріву води. Промислові варіанти теплових насосів також використовуються для цих цілей, але обсяги тут значно відрізняються, приблизно в кілька разів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.