Чи можуть інноваційні сонячні батареї на прозорій основі стати вирішенням енергетичних проблем?

0
108


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Нове дослідження, проведене групою американських винахідників, передбачає, що сонячні батареї, що мають прозору основу і встановлені на вікна житлових приміщень, взмозі надати рівно стільки ж електроенергії, скільки і сонячні установки, які встановлюються на покрівлю будинку.

Група інженерів, які представляють державний університет Мічигану, опублікували на сторінках Nature Energy результати свого нещодавнього експерименту. Вчені прийшли до висновку, що в разі широкого поширення прозорих сонячних панелей і доповнення їх потужностей сонячними панелями на дахах будівель можна цілком задовольнити енергетичні запити США щодо постачання електрикою.

Професор Мічиганського університету Р. Лунт заявив, що сонячні панелі, що мають прозору основу, здатні стати майбутнім сонячної енергетики і відкрити нові двері перед людством.

прозорі сонячні панеліВчені провели ряд досліджень і прийшли до висновку, що прозорі сонячні панелі, збираючи лише невидиме світло здатні забезпечити досить потужний енергетичний потенціал для генерації електроенергії. Також інженери провели аналогію між продуктивністю сонячного даху і сонячних панелей на прозорій основі. Дана технологія може значно підвищити ефективність генеруючих потужностей будівель, дрібної електроніки (в тому числі мобільних пристроїв), транспортних засобів.

Професор Річард Лунт входить до складу команди інженерів з Мічигану і саме він зумів розробити пристрій, що збирає сонячну енергію на прозорій основі. Крім того, слід звернути увагу на те, що прозору сонячну панель можна застосовувати на будь-якій поверхні з однаково високою ефективністю.

Принцип роботи прозорих панелей полягає в поглинанні невидимого світлового випромінювання завдяки органічним молекулам в складі матеріалу. Інженери також заявили, що інноваційні панелі можна налаштувати на певні світлові хвилі: вони можуть сприймати як ультрафіолетове, так і інфрачервоне випромінювання і перетворювати його в подальшому в електрику.

Також Річард Лунт сказав, що основною перевагою системи є можливість широкомасштабного розгортання панелей на будь-якій поверхні.

За словами професора Лунта панелі на прозорій основі відкривають багато можливостей для розгортання сонячної енергії неінтрузивним способом. Вони можуть використовуватися на високих будівлях з великою кількістю вікон або для енергозабезпечення будь-якого мобільного пристрою (телефону або електронної книги), який вимагає мініатюрності і функціональності енергоносія.

Він додав, що дослідники змогли виготовити панелі з прозорим шаром, що вбирає сонячні промені. «Ніхто не хоче сидіти за кольоровим склом, – сказав він. «Це створює відчуття, ніби ви працюєте в умовах дискотеки з таким же освітленням».

Хоча прозорі сонячні панелі все ще знаходяться на стадії розробки, Лунт сказав, що вони навряд чи коли-небудь виявляться такими ж ефективними, як їх непрозорі колеги на даху. Їх перевага, однак, полягає в набагато більшій площі поверхні, яку вони потенційно можуть займати. Дослідники відзначають, що доступними є близько шести мільярдів кв. м. зовнішніх поверхонь у вигляді вікон.

Інженери також повідомили, що історія дослідження звичних сонячних покриттів обчислюється десятками років, а активний інтерес до прозорих панелей з’явився лише якихось п’ять років тому.

Професор Лунт заявив, що прозорі сонячні панелі здатні стати одним з найбільш недорогих і широко поширених покриттів для генерації електрики від енергії сонця на великих і дрібних площах, які раніше не були доступні людям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.