Де перспективніше встановлювати СЕС – на землі чи на даху?

0
239


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Відновлювана енергетика, особливо галузь сонячної генерації, розвивається дуже стрімко і вже на сьогодні успішно перетворилася в одну з найпотужніших сфер в економіці Сполучених Штатів, Китаю, Європейського Союзу, Індії. Згідно розрахунків вчених, уже до 2020 року, сумарна потужність всіх СЕС становитиме понад 600 гігават. Що стосується України, то в 2017 році темпи розвитку сонячної енергії з успіхом виросли і досягли найвищих показників – за півроку було підключено до загальної електромережі 132 мегавата новеньких сонячних електростанцій в порівнянні з 99 мегаватами, які нараховані за весь попередній рік, а згідно результатів 2-ої половини встановлена ​​потужність здатна збільшитися ще на 360 мегават.

Слід зауважити, що велика частина всіх нових потужностей була представлена ​​великими наземними СЕС. А ринок комерційних і приватних дахових станцій розвивається з набагато меншою швидкістю. Незважаючи на те, що поля з тисячами сонячних панелей активно збільшуються в різних регіонах України, будинки з власними сонячними генераторами на дахах ще також є чимось новим.

Що ж стало причиною для розвитку і більшого припливу інвестицій до активного розвитку вітчизняної сонячної енергетики в Україні?

наземні СЕСМожна сміливо сказати, що вже пройшла епоха станцій «за межею закону», які функціонують по сумнівним тарифним планам і умовам. За допомогою деяких змін, внесених в законодавчу базу, вдалося зробити успішне регулювання питання «зеленого» тарифу для СЕС. І на сьогоднішній день надання повністю прозорих умов ринку для приватних будинків і комерційних підприємств в значній мірі спростило дану проблему. Наприклад, якщо ви робите інвестиції за допомогою валюти, то при отриманні фіксованої ставки на електрику вона фіксується також у валюті.

При цьому активне зростання почалося безпосередньо після 2014 року, коли всі спостерігали занепади на ринку нерухомості. У той момент у всьому світі зменшилася вартість придбання сонячних електростанцій, що і надало більше вибору і можливостей для покупців. Таким чином, після інвестиції в купівлю сонячних електростанцій, а також підключення до «зеленого» тарифу, можна отримати близько 18-20% на рік, а значить, що повністю окупитися проект може вже через 4-5 років.

Слід зауважити, що сонячна енергетика у більшості стійко асоціюється з майбутнім, тому реалізуючи такі проекти, люди являють себе ще більш наближеними до сучасних останніх технологій, що являється ще однією причиною такої зростаючої популярності СЕС. Нав’язана епоха купи-продай все більш активно йде в минуле з кожним днем, а набутки відновлюваної енергії як ніколи стають затребуваними.

Лідируючі інвестиційні об’єднання вкладають свої кошти в наземні сонячні електростанції, підрозділяючи будівництво по етапах. Одна частина інвесторів приваблює потоки інвестицій із Заходу, а інша – користується власними фінансами. При цьому обов’язковою умовою для здійснення таких проектів залишається наявність земельного ресурсу і необхідної потужності підключення до енергосистеми.

При цьому сфера дахових СЕС розвивається значно меншими етапами. Сукупна потужність всіх даних об’єктів на території України може вимірюватися десятками мегават. При цьому головною проблемою залишається те, що на сьогодні катастрофічно бракує професійного спланованого проектування СЕС для розміщення на дахах, а також належного і високоякісного управління проектами. Незважаючи на те, що багатьом власникам будівель, навіть без зеленого тарифу набагато доцільніше використовувати сонячну електроенергію для покриття власних потреб.

Які проблеми можуть виникати при будівництві дахових сонячних станцій?

Найчастіше, користувачі не усвідомлюють всього обсягу робіт та їх складності при реалізації проектів установки дахових сонячних панелей. І дуже часто вони стикаються з посередниками, які не мають особистих проектних офісів. При цьому великим процвітаючим компаніям, які спрямовані на проектування і будівництво великих наземних станцій, такий сегмент не цікавий.

Основні відмінності дахових СЕС від наземних

Якщо ж розглядати будівництво дахових СЕС з боку інвесторів, то їх головною перевагою виступає більш високий зелений тариф, а також потреба в менших грошових вкладеннях. Це пов’язано з відсутністю витрат на опорні металоконструкції. Також відпадає повністю і необхідність в пошуках земельних ділянок для зведення інфраструктури СЕС.

Встановлюючи дахові сонячні панелі, можна вагомо зменшити витрати на кондиціонування та охолодження будівлі в літній період. При цьому забезпечуючи для себе надійне і безперебійне живлення і збільшуючи якість електропостачання.

Підключення дахових станцій за чинним зеленим тарифом стало таким собі драйвером значного підвищення відповідальності населення за якість електроенергії. Більшість власників електростанцій одночасно встановлюють і спеціальні системи моніторингу мереж, які надають інформацію про якість електропостачання. Завдяки чому стало можливим швидке виявлення проблем та їх усунення ще до виникнення можливих несправностей.

Що стосується наземних СЕС, то при їх будівництві, основна частина коштів вкладається в те мережеве обладнання та лінії, які потрібні для приєднання до самої енергосистеми, а не для модернізації електромереж населених пунктів. Споживачі залишаються віддаленими від даних станцій, внаслідок чого зростають і втрати електроенергії під час передачі і розподілу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.