Дитсадки України переходять на використання сонячної енергії.

0
955


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 9.00 з 10)
дитсадки сонячні батареї

Світова криза, гострий дефіцит вичерпних джерел енергії – всі ці негативні фактори особливо сильно вплинули на  міста та села нашої держави.

У зв’язку з економією опалювальні строки були значно зсунуті, що боляче вдарило по населенню. Особливо непроста ситуація спостерігається у дитячих садках.

Більшість дитячих навчальних закладів напряму залежать від комунальних опалювальних мереж. Не секрет, що в періоди міжсезоння, коли погода особливо мінлива, стіни приміщень сильно охолоджуються вночі. І хоча на вулиці буває вже досить тепло, діти в групах мерзнуть. Батьки часто звертаються до урядовців зі скаргами на те, що під час денного сну вихователям доводиться накривати вихованців кількома ковдрами. Та це не особливо допомогає. Холодне повітря у групах, яким мусять дихати наші діти, призводить до масових захворювань.franuk_com
Для того, щоб хоч якось вирішити цю нагальну проблему, керівництво дитсадків та батьківські комітети постійно звертаються по допомогу в різні інстанції – у державні управляючі органи та навіть у закордонні фонди та муніципалії.

І поступово в цьому питанні вже виникають певні позитивні зрушення. Ці випадки ще досить рідкісні, проте вони стають для нас чудовим прикладом, який варто наслідувати:

  1. Зокрема, у Бердянську Запорізької області, до кінця березня 9 дитячих садків перейдуть з бойлерів на сонячні колектори.

Це допоможе суттєво знизити витрати електрики для підігріву води порівняно з бойлерами.дитсадок бердянськ

Сонячні колектори встановлюють в рамках проекту відділу енергозбереження Бердянського виконавчого комітету. Грантові кошти для цих цілей виділила Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО, повідомляє Pro.berdyansk.biz.

  1. У Одесі планується відкриття нового дитячого садка, який отримуватиме електроенергію та тепло від сонячної енергетичної системи.

Нови333_t1_292й дитячий навчальний заклад використовуватиме сонячні батареї та сонячні колектори, що дозволить економити великі обсяги енергії, передає Odessa.kp.ua.

Дитсадок розмістився у занедбаному приміщенні бувшого дитячого притулку, що на вул. Краснова.

На проект реконструкції та енергозабезпечення старої будівлі Одеська міська мерія виділила приблизно 13 млн. грн.

  1. Дитячий садок з вмонтованими на даху сонячними батареями будують у Івано-Франківську.

Згідно повідомлення Пресцендитсадок івано-франківськтру, дитячий навчальний заклад буде розрахований на 90 місць. Він буде оснащений теплою підлогою, вікнами з 5-камерного профілю. На даху садочка буде вмонтовано сонячні батареї, що забезпечать обігрів приміщення та подання гарячої води за рахунок сонця.

На будівництво садочка було виділено 14 млн. грн.

  1. На використання сонячних батарей поступово переходять дитячі садки на Вінничині (згідно повідомлення телеканалу ICTV).

дитсадок вінниця

 Сонячні альтернативні джерела – це напрочуд вигідно. Автономність від комунальних енергетичних мереж унеможливлює непередбачувані фактори: відключення електрики, поломки теплових ліній. Для дитячих садків сонячні опалювальні системи є найкращим варіантом.

  1. У Чернівцях, що на Буковині, першою «ластівкою» місцевого масштабу стало переведення дитячого садку №41 на вакуумні сонячні колектори.

Вакуумні сонячні колектори – це потужні сонячні установки, які встановлюють на дахи та фасади будівель. Вони здатні поглинати сонячне проміння на протязі всього року, навіть узимку, при температурі повітря до -15 градусів Цельцію включно. Сонячної енергії повністю вистачає для забезпеченнявсієї установи теплом та підігрівом води.  Коефіцієнт корисної дії вакуумних колекторів на базі гелію – дуже високий. дитсадок одесаЗважаючи на те, що в приміщенні садочку є басейн, встановлення вакуумних колекторів дозволило круглий рік займатися в ДНЗ №41 плаванням. Наразі 400 чернівецьких дітей користуються цією можливістю.

Згідно повідомлення інформаційного агентства АСС, систему автономного тепловодопостачання було модернізовано за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини у рамках співпраці з проектом GIZ «Енергоефективність у громадах».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.