Дівчина з України створила в Ізраїлі фірму, що займається виробництвом електричної енергії за допомогою морських хвиль

0
85


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Українка Інна Браверман, що на даний момент мешкає в Ізраїлі, реалізувала свого роду стартап – генерацію енергії з хвиль моря. Таку технологію виробництва електроенергії вже використовували чимало компаній, та Інна трохи спростила її та удосконалила.

Українка стверджує, що побудувати бізнес в Ізраїлі для молодої дівчини було архіскладним завданням. Через гендерну приналежність деякі її партнери не сприймали дівчину як помічника та союзника, а частіше – як секретарку. Це не завадило Інні Браверман організувати успішну компанію та досягти успіху.

Технологія виробництва електроенергії з морських хвиль вже давно відома та освоєна не однією компанією на території Ізраїлю. Єдиною відмінністю компанії Інни від інших є місце встановлення потужностей станції. Переважна більшість фірм у гонитві за об`ємами генерації енергії встановлюють устаткування на чималій глибині. Без сумніву, хвилі подалі від берега (за 4-5 км) більші, а отже і кількість виробленої електроенергії зростає. Проблема у тому, що страхові компанії навідріз відмовляються оформлювати страховку на такі виробництва, адже вірогідність пошкодження чи знищення обладнання дуже висока.

Окрім того, встановлене на глибині приладдя для генерації електроенергії шкодить тваринам, які проживають у морі. Грінпіс виказує дуже категоричну позицію щодо подібних виробництв через те, що трапляються часті випадки загибелі морських мешканців, які заплутуються в устаткуванні і не можуть самовільно виплутатись.

Інна Браверман запропонувала встановлювати 90% устаткування на березі. Безпосередньо в морі розташовані тільки спеціальні поплавки, які оснащені ще й протиштормовим захистом (під час великих хвиль вони підіймаються над водою).

Окрім того, пані Інна повідомляє, що деяке обладнання не потребує встановлення безпосередньо у воді. Частину устаткування можна прикріпити до поверхні волнорізів та інших вже встановлених у воді укріплень. Таким чином, подібного роду електростанція ніяк не нашкодить навколишньому середовищу і мешканцям морських глибин.

Ще одним беззаперечним плюсом є те, що страхові компанії з радістю беруться до співпраці, адже ризик втрати обладнання, навіть під час шторму, мінімальний.

Українка переїхала до Ізраїлю з Черкащини. Цікаво, що ніякої спеціальної технічної освіти дівчина не має. Вона підійшла до справи з точки зору економічної, а не технічної, і успішно реалізувала свій задум.

Команду інженерів для реалізації своєї ідеї Інна Браверман запрошувала з рідної країни. Вона влаштувала відбір на конкурсній основі і обрала з-поміж трьох сотень бажаючих п`ятьох робітників.

На даний момент в портфелі фірми нараховується проектів на майже 130 мегават. Перша система, встановлена компанією пані Інни, розташована на Гібралтарі. Вона являє собою 100-кіловатну систему, яка в недалекому майбутньому буде розширена до п`яти мегават.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.