Друга спроба Facebook запустити дрона на сонячних батареях увінчалася успіхом

0
124


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Дрон під назвою Aquila в червні поточного року здійснив пробний політ, який завершився успішно без всяких поломок. В кінці червня 2016 року фахівці-розробники компанії Facebook вже проводили льотне випробування. Тестовий політ не вдався, так як літальний апарат частково був зруйнований після невдалого приземлення.

Розмір дрона можна порівняти з габаритами «Боїнга», а його форма нагадує літаюче крило. Інженери Facebook оснастили його досить потужними сонячними батареями, що дозволяють не тільки піднятися в небо, але і знаходитись там досить тривалий час.

В ході тестового польоту дрон провів в повітрі близько двох годин. Політ проходив над штатом Арізона. Дрон зумів набрати висоту в 1 тисячу метрів і після закінчення випробування вдало приземлитися.

Дрон компанії Facebook з’явився в рамках ініціативи по роздачі інтернету в самих незабезпечених і важкодоступних частинах земної кулі. Така ідея виникла у голови компанії Марка Цукерберга ще в 2015 році. Два роки велася активна робота команди провідних інженерів, яка в даний момент увінчалася успіхом.

Дрон Aquila здатний роздавати інтернет на високій швидкості – близько 10 гігабіт за секунду.

Вага дрона приблизно дорівнює масі легкового автомобіля. Розміри ж його вражають: розмах крил становить 42 метри, а це більше, ніж у «Боїнга 737». Інноваційний літальний апарат може знаходитися в режимі польоту цілодобово. Вдень він отримує енергію від сонця, а вночі живиться від накопиченої акумуляторами сонячної енергії. Інженери встановили на дрон досить потужні акумулятори, які здатні постачати його енергією протягом 13 годин. Розробники повідомляють, що денна висота польоту Aquila складе 27 кілометрів. У нічний час дрон буде знижуватися до 18 кілометрів з метою економії енергії. Слід зазначити, що пасажирські літаки здійснюють політ на висоті 12 кілометрів.

Інженери Facebook також відзначають надзвичайну енергоефективність їх розробки. Дрону необхідно для повноцінної роботи всього 5 тисяч ват. Щоб було зрозуміліше – 3 звичайних фена для сушіння волосся споживають більше, ніж дрон.

Дрон має низький аеродинамічний опір. Невдалий перший політ став таким саме через цю особливість. Aquila при посадці просто не зміг скинути швидкість, тому досить сильно постраждав при падінні. Дрон не обладнано шасі, він приземляється на нижню ущільнену  частину. Інженери спроектували апарат таким чином, щоб таке досить неординарне приземлення не нашкодило двигунам, тому захистили їх спеціальним корпусом. Після невдалого польоту розробники дрона встановили спойлери, які допомагають регулювати опір.

На даний момент дрон ще знаходиться на доопрацюванні. Інженери Facebook мають намір оснастити літальний апарат численними датчиками і сенсорами для перевірки показників його роботи на різних висотах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.