Ефективна утилізація сонячних модулів від компанії з Німеччини

0
125


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Термін експлуатації фотоелектричних панелей знаходиться в діапазоні 25-30 років. Після поломки сонячні пристрої відправляються на звалище з позначкою «електронне сміття». За минулий рік кількість електронних відходів в світі склала близько 50 млн метричних тонн. За прогнозами фахівців до 2030 року людство додасть до загального обсягу утилізованих сонячних панелей ще кілька мільйонів тонн. До 2050 року кількість електронного сміття зросте до 70 мільйонів тонн.

Питання максимально безпечної переробки фотоелектричних модулів в останні роки стає все більш актуальним в світових масштабах. Європейський Союз запустив пілотний проект під назвою ELSi. Завдяки великим інвестиціям від ЄС компанія з Німеччини змогла втілити в життя свою унікальну систему утилізації фотоелектричних модулів. Процес переробки полягає в добуванні і повторному використанні деталей сонячних модулів.

Сонячна енергетика на даному етапі лідирує серед всіх поновлюваних джерел енергії. Її швидкий темп розвитку тягне за собою ряд екологічних питань, першорядним з яких є процес утилізації. Фотоелектричні модулі мають певний термін експлуатації. Це призводить до появи електронних відходів з кожним роком у все більших обсягах. Такий стан речей може значно знизити показники прибутковості сонячної енергетики.

Технологія по переробці відходів від компанії з Німеччини заснована на процесі піролізу. Застосування такого способу утилізації дозволяє витягти з фотоелектричних модулів цінні компоненти. Група інженерів зуміла домогтися руйнування полімерів, що входять до складу сонячних панелей. Так народилася ідея переробки альтернативного обладнання з найменшими втратами.

Принцип роботи нової технології полягає в поділі шарів сонячних панелей, які з’єднуються за допомогою полімерів. Способи утилізації модулів, розроблені раніше, не мали можливості розділити шари механічним шляхом. Відокремити в процесі переробки цінні матеріали від відходів змішаного типу не було можливим.

Новий спосіб утилізації дозволяє провести газифікацію нижніх шарів модуля. Це дає можливість відокремити скло максимально просто. У процесі переробки витягуються в чистому вигляді компоненти з кремнію, олова, міді, алюмінію, срібла. Таким чином, сонячні панелі, що вийшли з ладу, стають джерелом нової сировини. Даний спосіб дозволяє не викидати модулі на звалища, а використовувати повторно з максимальною продуктивністю.

За попередніми даними, творці технології пророкують своєму винаходу широку популярність. Інженери компанії з Німеччини заявили, що в майбутньому стане можливою переробка майже 95 відсотків матеріалів від фотоелектричних модулів. Статистичні дані свідчать, що інноваційна установка має можливість проводити розподіл близько 50 тисяч сонячних панелей на протязі року.

Нова технологія дозволяє конвертувати електронні відходи в реальні гроші. Якщо переробити передбачувану кількість відходів, яка за прогнозами фахівців збереться до 2030 року, то можна отримати 450 мільйонів доларів. З виділених матеріалів можна створити близько 60 мільйонів нових фотоелектричних модулів, а це – 18 гігават додаткової потужності в світовому масштабі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.