Екологічна «валюта» з’явилася у Житомирі

0
63


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

У Житомирі запустили цікавий проект – розпочали користування екологічною «валютою». Створено додаток на платформі мобільного пристрою. Він отримав назву «кліматичні краплі». Суть полягає в тому, що додаток видає винагороду людям за захист навколишнього середовища.

 

 

Реалізація даного проекту проходить в рамках економії електроенергії , турботи про навколишнє середовище та зниження негативного впливу парникових викидів на довкілля.

Один кілограм  шкідливих парникових викидів – СО2, це, згідно з правилами проекту, одна кліматична крапля, яка не потрапила до навколишнього середовища.  Завдяки запущеному проекту кожен с його учасників перешкоджає попаданню в атмосферу більше 500 таких кліматичних крапель.

Створювати кліматичні краплі є можливість не тільки у фізичних осіб. Юридичні особи також можуть взяти участь у проекті.

Двадцять дев’ятого листопада працівники управління освіти департаменту економічного розвитку міськради міста Житомира видали винагороду у вигляді кліматичних крапель представникам майже трьох десятків шкіл за неабиякий вклад в захист навколишнього середовища та перешкоджання попадання в атмосферу парникових газів.

Проект функціонує наступним чином: вчинки, що зробили внесок в захист навколишнього середовища, відстежуються та нагороджуються  балами, які в подальшому можна обміняти на бонуси, знижки та інші приємні подарунки  в мережі партнерів проекту. Партнерами проекту наразі є кафе «Мандри», ресторація «Це Щось», та салон з продажу вікон та дверей – «ОКЕАН».

 

Даний екологічний проект є унікальним явищем в Україні. В Житомирі була вперше реалізована ідея винагороджувати людей за внесок в охорону навколишнього середовища.

Екологічна валюта генерується завдяки економії споживання енергії , на відміну від цифрової, виробництво якої потребує витрат енергії. Наприклад, за використання велосипеда замість небезпечного для навколишнього середовища транспорту, можна за день заробити кліматичніх крапель на філіжанку кави чи тістечко в кафе і таким чином поєднати приємне з корисним – знизити парникові викиди та смачно поснідати. А якщо замінити лампочку на світодіодну, яка буде економно витрачати електроенергію, можна заробити кліматичні краплі, яких вистачить на знижку при купівлі вікон чи сантехники.

Даний проект функціонує завдяки блокчейну та використовує сервери Microsoft Azure. Що прийняти участь в екологічному проекті та заробити кліматичних крапель необхідно встановити додаток, пройти реєстрацію, та починати робити свій внесок в захист навколишнього середовища. За розрахунками, вже в наступному році кількість «зелених» учасників досягне ста тисяч осіб, а обсяг екологічної валюти становитиме п’ятдесят мільйонів. Це буде означати, що кількість викидів парникових газів знижено на п’ятдесят тисяч тон.

Куратори екопроекту закликають всіх небайдужих до питання захисту навколишнього середовища, а також всіх екологічно свідомих людей, та підприємства міста Житомира до співпраці та розширення програми лояльності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.