Екологічний спосіб життя на прикладі жителя Київщини

0
164


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Мешканець селища Бобриця Київської області став прикладом екологічної свідомості та фінансової грамотності для українців. Коннов Сергій звів СЕС приватного типу на 10 кіловат, провів термомодернізацію житла та нещодавно обзавівся електрокаром.

Чоловік являється співзасновником фірми по наданню юридичних послуг. Ідея збереження довкілля стала цікавити пана Сергія ще 3 роки тому.

Першим кроком до освоєння альтернативних джерел енергії стало встановлення фотоелектричних модулів. Сергій Коннов розташував на даху будинку та господарських споруд сорок сонячних панелей.

Пан Сергій стверджує, що освоювати альтернативні джерела енергії його підштовхнули сучасні тарифи на електроенергію. Ціни на електрику ростуть дуже стрімко, але це не було основним фактором встановлення сонячних панелей.

Господар енергоефективної садиби зауважує, що збереження природи – це основна мета. До того ж, приватна СЕС – це в першу чергу заощадження, додатковий заробіток та розумне застосування власних коштів.

Починаючи з 2015 року пан Сергій реалізує енергію, що виробляє його сонячна електростанція. Надлишок виходить цілком вагомий, тому господар садиби має річний дохід трохи менше 50 тисяч гривень.

Сергій Коннов повідомив, що СЕС обійшлася йому майже у чверть мільйона гривень. Один кіловат сонячної станції вартує десь тисячу доларів. При тому заробітку з продажу електроенергії, що наразі існує, строк окупності становитиме близько шести років.

Окрім того, екологічний активіст впевнений, що таке капіталовкладення є найбільш раціональним. СЕС дозволяє заробляти гроші, на відміну від рахунку у банку, якщо мова йде про використання власних заощаджень. Тим паче, на даний момент держава усіляко сприяє розвитку приватних підприємств, а отже отримати вигідний кредит не буде проблемою.

Догляд за сонячними панелями заключається у періодичній очистці їх від пилу та зміні кута нахилу для більшої продуктивності їх роботи. Слід також зауважити, що працюватимуть панелі близько двадцяти років.

СЕС для Коннова Сергія стала поштовхом до подальшого освоєння екологічного способу життя. Другим кроком в цій нелегкій справі стало придбання електрокара. Далі – утеплення житла, завдяки якому господар став помітно економити газ, що здорожчав наразі майже у сім разів.

Зараз пан Сергій бере участь у роздільному зборі побутових відходів. Така ініціатива пішла від громади селища Бобриця і була усіляко підтримана мешканцями.

Розсортоване сміття доставляють у спеціальні пункти прийому відходів. На перших етапах жителі села самотужки сплачували за розвезення сміття, а тепер така необхідність відпала.

У додаток до всього пан Сергій ще й встановив освітлення з світлодіодів. Слід зауважити, що вуличне освітлення селища Бобриці – світлодіодне. Цим питанням там тісно займається селищна рада та представники громади.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.