Енергокооперативи в Україні

0
88


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Для втілення в життя місцевих проектів в галузі альтернативної енергетики жителі, організації та підприємства об’єднуються в так звані енергокооперативи. Найчастіше енергетичні кооперативи прагнуть до самостійного, ні від кого не залежного екологічного вироблення електроенергії. Іншими словами, це своєрідна форма громадянської активності або громадської участі в процесах, пов’язаних з політикою, прийняттям законів і рішень місцевого значення – на рівні регіонів і комунальних товариств.

У цій статті ми розглянемо: який потенціал у енергокооперативів в Україні і яке у них майбутнє.

В Європейському Союзі між енергокооперативами і енергокорпораціями існує конкуренція

Жителі ЄС прекрасно розуміють всі плюси переходу на екологічні поновлювані джерела енергії. В Європі не тільки активно втілюють в життя використання альтернативних видів енергії, а й постійно нарощують темпи за допомогою організації діяльності в форму кооперативів. Як приклад, варто подивитися на Великобританію, в якій діє близько 5000 енергокооперативів, що користуються сонячною і вітровою енергією.

Енергетичні холдинги в Німеччині в наш час відчувають серйозну конкуренцію від енергокооперативів, оскільки останні виробляють близько 30% електричної енергії завдяки використанню вітрових електростанцій. У зв’язку з цим енергетичний пакет «Clean Energy for All Europeans» в країнах Євросоюзу обмежує право підключення в першу чергу енергетичних кооперативів до мережі.

Також енергокооперативи спочатку зобов’язані забезпечити власні потреби в носіях електроенергії, яку генерують, а залишок реалізувати в мережі згідно з «зеленим» тарифом.

У найближчі десять років в ЄС бачать енергоперспективу у використанні енергетичних кооперативів. Згідно з дослідженнями, проведеними виданням CE Delft: вже в 2030 році домоуправління і кооперативи, які є учасниками ринку енергетики, будуть займати близько половини населення Євросоюзу. А кооперативи, які виробляють електроенергію будуть вносити свою лепту в розмірі 20% (сьогодні – 9,8%).

Хто добре рахує – той у виграші

У сільських районах, особливо у відокремлених селах, де проблема стабільного забезпечення електроенергією досить велика, енергокооперативи, що користуються енергією прямої і розсіяної сонячної радіації (сонячного світла), мають відмінний шанс стати прибутковими для сільських громад.

У зв’язку з цим виробництво об’єктів генерації електроенергії в сільських колективних підприємствах або об’єднання різних за обсягом виробників сільгосппродукції в енергокооперативи можуть послужити поштовхом для енергетичної незалежності в майбутньому.

В даному випадку відмінним рішенням буде створення кредитних спецпакетів від банківських організацій (характерних для подібних проектів) для енергокооперативів в сільському господарстві. При залученні більш вигідних у фінансовому плані європейських грошей, проекти по розвитку носіїв тепла і когенерації електроенергії повинні окупитися протягом 3 – 4 років.

Клімат і «зелений» тариф в Україні значно прискорює процес окупності і примножує дохід учасників кооперативів.

Варто зауважити, що першопрохідцем у цій сфері на території нашої країни став https://www.kenerg.com. Компанія і в даний момент активно працює в цьому напрямку. Сайт фірми містить детальну інформацію з графіками і наочними статистичними даними, які демонструють економічну доцільність енергетичного кооперативу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.