Енергоспоживання розвинених країн і кількість виробленої ними «зеленої» енергії

0
95


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Альтернативна енергетика набирає обертів навіть в тих країнах, які дуже багаті на викопне паливо. Так, наприклад, в Ірані планується впровадження альтернативних технологій, а точніше – будівництво найпотужніших сонячних станцій.

По всій земній кулі з кожним днем ​​впроваджується все більше технологій по генерації енергії з відновлюваних джерел. Пальму першості в світі за кількістю СЕС займає Австралія. Відновлювана енергетика тут становить 3 відсотки в загальному енергетичному балансі країни. Нарощування потужності в масштабах країни відбувається приблизно на один гігават за рік.

За показниками потужності попереду Австралії йде Великобританія. Тут загальне число СЕС наближається до 12 гігават. Цей показник в два рази більше, ніж в Австралії.

Дані аналізу енергетичного ринку світу твердять про те, що ВДЕ у 2016 році дали рекордні показники зростання споживання. Відсоток енергії, одержуваної з викопного палива, неухильно падає з року в рік. Цей процес в масштабах земної кулі відбувається дуже повільно, але динаміка помітна.

Споживання ВДЕ (винятком стала гідроенергетика) за 2017 рік збільшилося на 14 відсотків. У нафтовому еквіваленті ця цифра видається як 53 мільйони тонн палива. Вітряна енергетика займає в цьому рейтингу більше 50%, а сонячна – 1/3.

Дані показники є найвищими за всю історію аналізу ринку ВДЕ. Варто зауважити, що показники зростання за 2016-2017 рік все ж не доходять до позначки середньорічних за минуле десятиліття. За відрізок часу 2005-2015 рр ВДЕ показали середнє зростання на 16 відсотків. Світовий енергетичний ринок на даному етапі включає в себе 3,2 відсотка енергії від поновлюваних джерел.

Але навіть швидке зростання альтернативної енергетики не затьмарює частку нафти. За 2016 рік використання нафти в добу зросло на 1,6 мільйона барелів. Якщо порівнювати з 2015 роком, то підвищення частки нафти дорівнює 1,6 відсотка. На даний момент в масштабах світового енергоспоживання частка нафти більше 33 відсотків.

Далі в списку найбільш популярних енергоносіїв значиться вугілля. Хоча його частка повільно, але впевнено падає, 28 відсотків в світовому енергоспоживанні все ж залишаються за викопним паливом.

альтернативна енергія в світі

У трійку лідерів 2016 року за використання для задоволення енергетичних потреб альтернативної енергетики входить Німеччина, Китай і Сполучені Штати. Раніше ми вже публікували матеріал про значення кооперативів у відновлюваній енергетиці Німеччини ».

Німеччина в 2017 році мала показники споживання енергії близько 500 ТВт / год. Альтернативна енергетика країни надає порядку 104 гігават / годин енергії за рік. Тобто показники споживання ВДЕ майже в 4 тисячі разів менше, ніж потреби країни. Якщо припустити, що при стабільному зростанні частки ВДЕ в енергетичному балансі, ця колосальна різниця до кінця року стане не 4 тисячі, а дві, то все одно стає ясно, що альтернативна енергетика поки не може забезпечити Німеччину енергією навіть частково.

На відміну від Німеччини, Україна споживає близько 130 ТВт / годин енергії на рік. Наприклад, Дніпропетровська область має показники енергоспоживання в межах 27 ТВт / годин на рік. Ці дані були опубліковані в минулому році.

Якщо порівняти показники нашої країни з німецькими, то стане ясно, що «зелена» енергетика Німеччини зможе забезпечити Дніпропетровщину енергією лише на тиждень. Для Німеччини ж цієї кількості енергії, можливо, вистачило б на добу.

Альтернативна енергетика зараз знаходиться на підйомі, але темпи її зростання необхідно збільшувати більш активно. Тоді б для всього світу став помітним позитивний вплив цієї сфери енергетики як на навколишнє середовище, так і на гаманці громадян розвинених країн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.