Енергозабезпечення будинку навіть за відсутності сонячних панелей – стартап з Великобританії

0
186


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Європейські країни стрімко переходять на розподілену енергетику, яка прийшла на заміну традиційній централізованій. Такий перехід дозволяє значно економити кошти безпосередньо споживачеві, при цьому знижуючи прибуток звичних енергопостачальників.

енергоносій Home Energy StorageУ Великобританії набирає обертів новий стартап під назвою OVO Energy. Його творець Стівен Фіцпатрік передрікає енергетиці досить світлу перспективу. Пан Фіцпатрік зазначив, що в майбутньому споживач матиме можливість купувати електрику для енергозабезпечення свого будинку в той час, коли потреба в ній буде невисока і вартість, відповідно, теж. Під час пікових навантажень на електромережу рядовий споживач зможе продати електроенергію за високим тарифом і отримати дохід.

Також в поданні райдужного майбутнього розробник стартапу відзначає здатність електрокарів не тільки швидко заряджатися, а й зберігати енергію в якості акумулятора. Розумне програмне забезпечення дозволить регулювати всі процеси і пристосовуватися до запитів споживача і примх погоди.

Три роки тому компанія Tesla під керівництвом Ілона Маска представила широкій громадськості літій-іонний накопичувач енергії під назвою Tesla Powerwall . Він був розроблений спеціально для того, щоб акумулювати енергію сонця. Тоді винахід Маска викликав фурор, але зараз Стівен Фіцпатрік впевнений, що і його стартап зможе без зусиль осилити таку задачу.

Компанія ірландського розробника створила новий енергоносій Home Energy Storage, який покликаний зберігати енергію окремого будинку. Стівен Фіцпатрік вважає, що перехід від централізованого енергопостачання до розподіленої енергетики створює необхідність мати подібний акумулятор для кожного будинку.

Відмінність стартапу Стівена Фіцпатріка від винаходу компанії Tesla в тому, що OVO Energy передбачає накопичення енергії навіть в тому випадку, коли домогосподарство не оснащене сонячними панелями. Акумулятор накопичує електроенергію із загальної мережі в денний час, коли попит на неї невисокий (і вартість теж). Збережена енергія може бути використана у вечірній час, коли її вартість підвищується в рази. До того ж, надлишки можна продавати в загальну мережу, але вже за «вечірньою» ціною.

Вигідно купувати і продавати електрику дозволяє спеціальне ПЗ під назвою VCharge. Програмне забезпечення проводить аналіз місцевої мережі щодо наявності пропозицій в конкретний момент часу, аналізує попит і вартість енергії. Крім цього, розумна система VCharge здатна спрогнозувати показники попиту на електроенергію, відштовхуючись від даних про погодні умови. Програма самостійно приймає рішення щодо часу покупки електроенергії і її подальшого використання.

Стівен Фіцпатрік зазначає, що через два десятка років енергетичний ринок матимемо більшу залежність від грамотного ПЗ, ніж від електроенергії.

Крім домашнього енергоносія копання OVO Energy спільно з Nissan розробили двосторонню електростанцію з метою зарядки електрокарів. Керівництво компанії повідомляє, що аналогічних пристроїв в світі не існує.

Нова технологія дозволить власникам Nissan Leaf, крім зарядки своїх електрокарів, ще й реалізовувати електроенергію під час пікового навантаження на мережу. За попередніми підрахунками така технологія дозволить автомобілістам економити близько 354 доларів протягом року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.