Фонд Біла Гейтса «Alphabet» веде переговори про фінансову підтримку енергозберігаючої технології на основі розплавленої солі

0
44


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 9.50 з 10)

Дослідницький підрозділ Alphabet X веде переговори про те, щоб прискорити реалізацію проекту по зберіганню енергії в розплавленій солі. В угоді бере участь інвестиційний фонд Білла Гейтса. Планується фінансове вливання в сумі 1 млрд доларів. Раніше ми писали про віртуальну електростанцію , що здатна зберігати вражаючі об’єми енергії.

На даний момент невідомо чи була підписана угода і скільки грошей в кінцевому підсумку може бути залучено. Вчений Роберт Лафлін, лауреат Нобелівської премії, який є куратором даного проекту, повідомив, що угода полягала в абстрактній лекції в Стенфорді, запланованій на кінець минулого місяця.

Project MaltaУ звіті він згадує «секретний проект під назвою Project Malta». Вчений зазначає, що ключовий патент на технологію енергозбереження з використанням розплавленої солі був виданий на початку квітня. Крім того, професор додав, що проект на даний момент знаходиться на стадії активної реалізації.

Енергозберігаюча технологія під авторством Лафліна ґрунтується на тому, що електричну енергію можливо перетворити в холод або тепло. У такому вигляді енергія зберігається, а при необхідності знову трансформується в електрику. Інноваційна розробка передбачає наявність спеціального обладнання, яке зберігає «гарячу» енергію з використанням розплавленої солі. «Холодна» частина енергії при цьому зберігається з використанням антифризу.

Коли виникає необхідність отримання енергії назад із сховища, система запускає тепловий двигун. Саме він і трансформує накопичену енергію в електрику. Представники стартапу запевняють, що система «Мальта» здатна акумулювати енергію протягом декількох тижнів, поки не з’явиться необхідність отримати електрику.

Беззаперечною перевагою системи є універсальність її установки. Енергозберігаюче обладнання можна встановлювати в безпосередній близькості до об’єктів генерації енергії. Система не вимагає пошуку гірських масивів або печер для установки, що значно полегшує її застосування.

Цей підхід може забезпечити більш високу ефективність і більш низьку вартість, в порівнянні з ранніми системами акумулювання тепла. Дослідники вважають, що цей підхід дозволить їм зберігати енергію довше, ніж це можливо з літій-іонними батареями, за цінами, конкурентоспроможними порівняно з гідроелектростанцією – найдешевшою великомасштабною формою зберігання на сьогоднішній день, повідомляє Bloomberg.

Вважається, що дешеві і ефективні форми зберігання енергії необхідні для роботи з нестабільними поновлюваними джерелами, такими як вітер і сонячна енергія, оскільки вони активно набирають обертів в загальному обсязі поставок електроенергії.

Саме тому мережеве сховище є одним з 5 основних напрямків роботи Breakthrough Energy Ventures, яка була запущена в 2016 році для підтримки передових енергетичних технологій, необхідних для протидії зміні клімату. У число інших відомих інвесторів, залучених до фонду, входять Джон Доерр з Kleiner Perkins, Джек Ма з Alibaba Group і виконавчий директор Salesforce Марк Бениофф. Інші області інвестицій Фонду включають рідке паливо, мікромережі, альтернативні будівельні матеріали і геотермальну енергію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.