Фотоелектричні модулі з поліетиленової плівки в 30 разів дешевше, ніж кремнієві

0
342


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Австралійські вчені зуміли створити сонячні модулі з поліетиленової плівки. Процес їх виготовлення полягає в нанесенні спеціальних чорнил на прозору основу з пластику. Ці фотоелектричні модулі мають високу гнучкість і можуть бути зафіксовані на будь-якій основі, навіть дуже кривій. Раніше ми писали про панелі, які можна розгорнути на поверхні наче килим.

Товщина пластикової основи для друку становить менше 0,1 мм. Генерація і передача електрики відбуваються за рахунок нанесення на пластиковий лист особливого електронного чорнила. Такі панелі можна дуже швидко виготовити за допомогою офсетного станка для друку. Причому, кількість плівок буде відповідати промисловим обсягами. Фотоелектричні панелі з поліетиленової плівки можна швидко привести в робочий стан, просто розгорнувши на відведеному майданчику.

печатні сонячні панеліЦіна квадратного метра такого фотоелектричного модуля становить 7 доларів 42 центи. За підрахунками фахівців така вартість в 30 разів нижче, ніж у аналогічної площі модулів з кремнію. Наприклад, модулі для «сонячного даху» від Тесла мають ціну 235 доларів за метр квадратний.

 

Інноваційні панелі з поліетиленової плівки здатні генерувати електрику навіть в умовах слабкої освітленості. Це дозволяє розміщувати їх в затінених ділянках або направляти на неосвітлену сторону.

Професор Пол Дастур і його колеги близько 10 років працювали над винаходом легких фотоелектричних модулів, які виготовляються за технологією рулонного друку. Цей метод створення модулів дуже схожий з печаттю традиційної преси. Слід зазначити, що Університет Ньюкасла, в якому працює професор Пол Дастур, займає лідируючі позиції в сфері вивчення і тестування легких фотоелектричних модулів.

Друковані панелі складаються з поліетилену. Цей матеріал нам звично бачити в формі пластикового посуду, особливо пляшок. Такі панелі можуть вироблятися з перероблених пластикових відходів. Це дозволить вирішити проблему з утилізацією пластика і розширить горизонти сонячної енергетики.

Слід зауважити, що друковані панелі відрізняються малою вагою. Одна тисяча метрів квадратних друкованих панелей буде важити приблизно 100 кг. Завдяки цьому їх легко доставляти кінцевому споживачеві в стислі терміни. Професор Пол Дастур звернув увагу на те, що дана характеристика його винаходу здатна зробити панелі надзвичайно важливим елементом допомоги при стихійних лихах. Перебої з електрикою в умовах природних катастроф можна з легкістю вирішити за допомогою друкованих панелей без особливих додаткових витрат на установку і транспортування.

В умовах катастрофи людям потрібна енергія. Найчастіше її отримують за допомогою дизельного генератора. Тільки ось проблема полягає в постачанні палива для генератора. Друковані панелі в цьому питанні більш функціональні і продуктивні.

 

Вчені перейшли до активної тестування свого винаходу. Вони мають намір зафіксувати продуктивність друкованих панелей на ділянці розміром 100 метрів квадратних. Дослідницький майданчик був розгорнутий прямо на даху університету, де винахідники працюють.

В даний момент нанесенням спеціальних електронних чорнил на пластикову поверхню займається невеликих розмірів принтер. Пристрій здатний створювати кілька сотень метрів панелей за добу. Якщо ж долучити до цього процесу промисловий принтер, то можна за один день створити сонячне покриття для тисяч будинків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.