Гнучка батарея від компанії Panasonic

0
55


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Дрібна електроніка в більшості своїй функціонує завдяки літій-іонним накопичувачам енергії. У світових масштабах такі батареї є найпопулярнішими і не поспішають здавати позиції, поступаючись аналоговим способам збереження енергії. Наукова громадськість активно працює над створенням все нових конфігурацій літій-іонних накопичувачів. Компанія Panasonic не стала вийнятком і теж взяла участь в даній гонці. Представники компанії представили новий літій-іонний накопичувач енергії, який відрізняється підвищеною гнучкістю. Така батарея здатна зберігати продуктивність роботи навіть після низки згинань або скручувань.

Гнучкі гаджети зараз є мейнстрімом в світі електроніки. Над створенням все нових моделей подібних пристроїв працюють групи вчених у багатьох іменитих компаніях. Це пов’язано з підвищеним інтересом споживача до незвичайних пристроїв і їх високою практичністю.

Якщо говорити про серійний випуск гнучких пристроїв, то тут все не дуже райдужно. Справа в тому, що деякі компоненти гаджетів не здатні витримати багаторазових згинань. Найбільшою проблемою в цій сфері є виробництво гнучких акумуляторів. Ця частина гаджета надзвичайно важлива, тільки от зробити її гнучкою без втрати ефективності раніше не вдавалося. Помітні втрати ємності у батарей відзначаються навіть при порівняно невеликій деформації.

Літій-іонна батарея від компанії Panasonic показала відмінну пластичність без втрати ємності. В процесі тестування акумулятор піддавався багаторазовим згинанням до радіусу 25 мм, зазнавав перекручування до 25ᵒ. Лабораторні досліди показали, що батарея, товщина якої складає близько півміліметра, втрачає в ємності близько одного відсотка. Це відбувається після 1000 згинань і скручувань.

Розробники відзначають, що незначне падіння ємності наявне після однієї тисячі циклів заряду / розряду, причому деформація ніяк не впливає на даний показник. Варто також звернути увагу на те, що довговічність роботи гнучкою літій-іонної батареї не знижується під механічним впливом. Одна тисяча згинань призводить до втрати ємності до 80%. Вчені стверджують, що у традиційних літій-іонних накопичувачів енергії така втрата ємності спостерігається вже після 500 циклів заряду / розряду.

Представники Panasonic заявили, що гнучка літій-іонна батарея стане відмінним рішенням для дрібної електроніки, призначеної для носіння на тілі. Такі електронні пристрої мають низьке енергоспоживання і вимагають від батареї надзвичайної пластичності і безпеки.

Новий гнучкий акумулятор представлений в трьох варіантах:

– вага 0,7 г, ємність 17,5 мА / год;

– вага 1,4 г, ємність 40 мА / год;

– вага 1,9 г, ємність 60 мА / год.

У сфері електроніки кращі уми працюють над розробкою не тільки гнучких батарей, а й гнучких смартфонів. Компанія Lenovo представила смартфон у вигляді браслета і планшет, який складається. Представники компанії Samsung, в свою чергу, заявили про створення смартфонів з гнучкими екранами, які можна згортати в рулон.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.