Інноваційні сонячні панелі від севастопольського вченого

0
116


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Все цивілізоване суспільство не перший рік прагне вдосконалити сонячні панелі і зробити їх більш ефективними і недорогими. Багато відкриттів вже запатентовані і активно випускаються. Країни СНД не відстають від Європи в даній гонці, при цьому безліч інновацій в галузі альтернативної енергетики втілені в реальність нашими співвітчизниками.

Наполегливу працю над новими розробками активно ведуть представники Севастопольського державного університету. Зовсім недавно стало відомо, що старший викладач кафедри «Поновлювані джерела енергії та електричні системи і мережі» представив світу новітнє відкриття в області сонячної енергетики.

Прес-служба вищого навчального закладу опублікувала відомості про те, що Павло Кузнєцов винайшов інноваційний пристрій, здатний відбирати максимальну потужність сонячних панелей і погоджувати фотоелектричні модулі. Дане відкриття уможливлює збільшення продуктивності СЕС на зимовий період.

Вчений зазначив, що сонячні електростанції в осінньо-зимовий період і на початку весни функціонують на зниженій потужності через виникнення часткових затемнень. Період листопад-березень характеризується падінням тіні на сонячні панелі, що знаходяться знизу. Павло Кузнєцов зміг винайти пристрій, що дозволяє на початку зими збільшувати генерацію енергії від сонця до 75 відсотків (у порівнянні з показниками, які отримуються без застосування інноваційного методу).

Спосіб севастопольського вченого унікальний тим, що повного перетворення енергії, яка генерується сонячними панелями, не потрібно для узгодження самих модулів. Досить малого її обсягу, який визначається рівнем неузгодженості. Таким чином помітно покращуються масові і габаритні характеристики та ефективність.

Проведені експерименти, щодо продуктивності винаходу, показали відмінні результати. Інноваційний прилад Кузнєцова може підвищити вироблення електроенергії за добу майже на 65 відсотків.

Варто зазначити, що для впровадження пристрою будуть потрібні матеріальні вкладення, які не перевищують два відсотки від загальної вартості СЕС. За підрахунками експертів така інновація у виробництві енергії в цілому окупиться за 2-3 роки. Терміни можуть варіюватися в залежності від особливостей сонячної електростанції і тривалості її функціонування в цілому.

Пристрій вже було випробувано на одній з СЕС Севастополя. За підсумком всі заявлені якості приладу підтвердилися на практиці. Винахід Павла Кузнєцова вже отримав нагороду на міжнародному салоні інноваційних технологій під назвою «Новий час». Даний захід зібрав вчених з більш ніж тридцяти країн світу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.