Інноваційний пристрій генерує енергію з холодного нічного неба

0
150


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Днями в журналі Joule була опублікована цікава інформація: недорогий термоелектричний девайс перетворює енергію нічного холоду в електрику, живлячи світлодіод. Вчені Каліфорнійського університету, що працюють над даним дослідженням, підкреслюють унікальність роботи системи в той час, коли сонячна енергія відсутня, тобто вночі. Вони прогнозують подальший розвиток подібного підходу, який особливо підійде для віддалених територій, де необхідне вироблення електроенергії в нічний час.

Незважаючи на те, що сонячна енергія є потужним поновлюваним джерелом енергії, аналога, що працює за відсутності сонячних променів, до цього часу не існувало. Звичайно, ліхтарі на сонячних батареях можуть освітлювати простір вночі, але це збільшує витрати.

Пристрій, про який йде мова, не потребує сонячної енергії, а використовує виключно охолодження, під час якого поверхня повертає в атмосферу природне тепло, отримане за день, досягаючи температур нижче навколишнього повітря. Цей феномен пояснює появу заморозків на траві в морозні дні, він також може бути використаний для генерації електроенергії при перепаді температур в денний і нічний час.

Це схема термоелектричного генератора, який використовує різницю температур для виробництва відновлюваної електроенергії без активної подачі тепла

Вчені протестували свій винахід під ясним грудневим небом Стенфорда. Девайс, що складається з полістиролу та алюмінію, розмістили на висоті одного метра від даху будівлі. Коли термоелектричний модуль пристрою був підключений до передавача підвищення напруги і білого світлодіоду, дослідники помітили, що він пасивно продукував світло. Вони також виміряли його вихідну потужність протягом шести годин, виявивши, що він виробляє до 25 міліват енергії на квадратний метр. На думку А.Рамана, головного автора розробки, вона виводить на перший план нові можливості для вироблення енергії, використовуючи холод космосу як поновлюваний енергетичний ресурс.

З огляду на те, що охолоджувач складається з простого алюмінієвого диска, покритого фарбою, і всі інші компоненти можна придбати в будь-якому магазині, А.Раман і команда вважають, що пристрій можна легко масштабувати для практичного використання. Незважаючи на те, що кількість електрики, яку він виробляє на одиницю площі, залишається відносно невеликою, що обмежує його широке застосування на даний момент, дослідники прогнозують ймовірність збільшення потужності в 20 разів. Наприклад, при роботі в більш теплому і сухому кліматі.

Джерело:https://scitechdaily.com.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.