Канадський фермер використовує енергію сонця в якості палива для сільгосптехніки

0
61


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Фермер Тоні Ніл, який проживає в Канаді, присвятив своє життя фермерській справі. Чоловік тримає руку на пульсі інновацій в світі альтернативної енергетики, тому використовує в своєму господарстві електротрактор. Раніше ми вже публікували матеріал про альтернативний трактор, що працює на біогазі.

Ідея про придбання електричного трактора прийшла фермеру давно. Чоловік зізнається, що вихлопи від дизельного трактора, який він використовував раніше, отруювали і його, і природу навколо. Крім того, нестерпний шум від роботи даного пристрою примушував Тоні працювати в берушах, хоча і вони не рятували від гучного звуку.

Фермер вирішив, якщо на вулицях міст часто зустрічаються електромобілі, то повинна існувати і сільськогосподарська техніка, яка працює на електриці. Чоловік шукав відповіді на просторах глобальної мережі. В Інтернеті йому вдалося прочитати безліч історій про те, як фермери самостійно переробляли дизельні трактори на електричні. Крім того, Тоні наткнувся на статтю про каліфорнійському інженера, який розробив перший у своєму роді електротрактор.

електричний тракторТоні Ніл відразу ж знайшов контакти творця електричного трактора Стіва Хеккерта в надії придбати для своєї ферми дану техніку. Розробник електротрактора запропонував фермеру відвідати США і надати допомогу в складанні прототипу Solectrac, який побачив світ у минулому році.

Поки прототип електричного трактора тестували в Америці в складних польових умовах, Тоні Ніл подумав про організацію зарядної станції для альтернативної техніки. Він позичив певну суму і встановив на території фермерського господарства фотоелектричні модулі. Потужність такої домашньої станції склала 10 мегават. Даної кількості електрики йому цілком вистачить для зарядки електричного трактора на 5-6 годин.

Фермер отримує від сонячної станції додатковий дохід, продаючи її в загальну мережу. Коли немає потреби заряджати трактор, Ніл має непоганий додатковий дохід від реалізації «зеленої» енергії.

Чоловік заявляє, що його електротрактор – перший на території Канади повністю спроектований і побудований з нуля. Дана модель трактора перед прибуттям до господаря проходила тримісячне тестування. Його перевіряли в різних умовах не для підтвердження концепції, а з метою довести його економічну рентабельність.

За словами Тоні Ніла, він навіть не припускав, що таке чудо техніки з’явиться в його господарстві в реальному часі. Чоловік безмежно радий, що тепер не використовує викопне паливо, адже це сильно шкодило і його фермі, і бюджету.

У зимовий період електротрактор зберігається в спеціальному ізотермічному контейнері вантажного типу. Після зими трактор не потребує технічного обслуговування або ремонту. Тоні Ніл говорить, що він його заводить без проблем відразу ж після вилучення з контейнера.

Електротрактор не має радіатора, не вимагає застосування масла і т.п. Трактор обладнаний спеціальним комп’ютером, який регулює витрату електроенергії накопичувача. Технічна інновація має круїз-контроль. Завдяки такій комплектації підтримується певна швидкість трактора. Він може їхати настільки повільно, що є можливість проводити посадку насіння вручну.

Однієї повної зарядки електротрактору вистачає на 5-8 годин. Двигун пристрою має 25 кінських сил. Потужність накопичувача енергії трактора становить 35 кіловат-годин.

Запуск продажів заплановано провести у найближчому майбутньому. Вартість електротрактора – 40 000 доларів. Тоні Ніл повідомляє, що новий дизельний трактор коштує практично стільки ж. Тільки електрична модель техніки дозволяє економити на паливі і захистити свою ферму від шкідливих вихлопів.

За словами канадського фермера, експлуатація електротрактора обходиться в десять разів дешевше, ніж у випадку з дизельним транспортом. Використання електричної сільгосптехніки не вимагає спеціального обслуговування і регулярного ремонту.

 

Слід зазначити, що працює електричний трактор практично безшумно. Це створює комфортні умови роботи при обробці землі для самого фермера і виключає шкідливий вплив підвищеного рівня шуму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.