Кіровоградська область починає утилізацію органіки з користю для енергетики країни

0
207


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Виробництво біогазу значно набирає обертів в площині альтернативної енергетики. Процес перетворення органічних речовин в біологічне паливо відбувається завдяки діяльності метанових мікроорганізмів (бактерій).

uСфера використання біологічного газу досить широка. Його застосування є доречним як в умовах домашніх господарств, так і в промислових цілях.

Біогаз є прекрасною альтернативою традиційному паливу. Установка по виробництву біологічного палива, що має об’єм менше десяти метрів кубічних, може повною мірою замінити використання пропану з метою приготування їжі для сім’ї з п’яти-шести дорослих людей. Варто звернути увагу, що дана установка функціонує на органічних відходіах, одержуваних від життєдіяльності свиней.

У Кіровоградській області в недалекому майбутньому з’явиться завод з виробництва біологічного газу. Розробкою проекту і безпосередньо будівництвом буде займатися українська компанія «Агроспецсервіс». Представники підприємства-забудовника повідомили, що новий завод буде повністю готовий до запуску виробництва в 2018 році. Завод буде розташований в селі Капітанівка (Новомиргородський район).

До створення такого проекту розробників підштовхнула проблема утилізації відходів місцевого цукрового заводу. Директор агрохолдингу Тарасов Сергій акцентував увагу на тому, що будівництво заводу допоможе раціонально вирішити кілька проблем в регіоні. По-перше, це дозволить не вкладати зайві кошти в утилізацію відходів від переробки цукрових буряків. По-друге, виробництво біогазу дозволить скоротити витрати на закупівлі звичного пропану в регіоні, замінивши його на біологічне паливо. По-третє, будівництво заводу дозволить уникнути згубних наслідків для навколишнього середовища від процесу утилізації органіки.

Важливою перевагою такого виробництва є те, що відпрацьована сировина у вигляді органічних решток може використовуватися в якості ефективного добрива. Продукти вторинної переробки можуть стати основою для виготовлення біогумусу, спеціальних сумішей для вирощування грибів у масштабах домашніх господарств.%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Загальна вартість проекту склала близько 15 мільйонів євро. Будівництво планується проводити згідно з європейськими стандартами та з застосуванням новітніх технологій альтернативної енергетики. В результаті реалізації проекту більше 50-ти осіб отримають роботу.

Для України подібного роду інноваційні підприємства можуть стати стратегічно важливими об’єктами, адже проблема безпечної для природи утилізації органічних відходів стоїть досить гостро в багатьох регіонах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.