Літієва батарея незабаром отримає конкурента – фторидну

0
159


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

До такого висновку прийшли вчені після ряду досліджень, проведених в NASA, а також в компаніях Хонда і Caltech. Для виготовлення традиційних батарей літій використовується як основний компонент. Вчені заявляють, що з метою зберігання енергії не менш ефективним може бути і фторид або іон фтору. Варто зазначити, що даний елемент має найбільший негативний заряд. Раніше ми вже публікували матеріал про те, що винайдена інноваційна батарея, яка здатна повністю заряджатися впродовж кількох секунд.

Згідно з теоретичними даними, батарея, створена на основі фториду, здатна утримувати в 10 разів більший заряд в порівнянні з літієвими представниками. До теперішнього часу створення реального проекту з використанням фторидної батареї було важко реалізувати в силу того факту, що нормальне функціонування батареї такого типу можливе лише при нагріванні її до 150 градусів Цельсія.

Інженери перелічених вище організацій, працюючи в одній дослідницькій групі, зуміли створити особливий електроліт в рідкому стані, який отримав назву BTFE. Ця речовина має одну незаперечну перевагу – вона розчиняє фторид в умовах кімнатної температури.

Вчені створили прототип нової фторидної батареї. Компонентами даного винаходу є фторид, лантан і мідь. За словами винахідників, така батарея більш безпечна для навколишнього середовища, ніж літієва. Новий акумулятор здатний здійснювати процес заряду і перезарядження в умовах кімнатної температури. На даний момент не зовсім ясно, як така батарея зможе ефективно функціонувати в зимовий час. Відповідь на це питання від творців поки не отримана.

Реальний випуск таких фторидних накопичувачів енергії на сьогоднішній день знаходиться під великим питанням. Очевидно, що деякі теоретичні та практичні моменти вимагають додаткового доопрацювання і проведення експериментальної роботи. Каменем спотикання, крім температурного режиму, є тривалість існування мідних компонентів в складі батареї. Справа в тому, що анод і катод піддалися повному розчиненню у фториді. Вчені зараз активно працюють над тим, щоб збільшити термін служби цих компонентів.

Винахідники добилися позитивного результату роботи в лабораторії – це факт. Ось тільки для того, щоб відтворити цей досвід в реальності, необхідний час. Існує маленька ймовірність, що дана технологія в майбутньому стане справжнім проривом. З такою ж ймовірністю розробка може виявитися тупиковою гілкою. Робота над цим проектом триває і той факт, що саме світові компанії-гіганти розвивають цю теорію, дає надію на її успішність.

Китай, у свою чергу, теж не відстає від світової громадськості в питаннях енергозбереження. У місті Куньшань запустили завод, який випускатиме твердотільні накопичувачі енергії. Виробництво є стартапом, в даний момент в нього вкладено 144 000 000 доларів.

Твердотільні батареї відрізняються тим, що традиційний електроліт, який має гелеву консистенцію, замінений на представлений в твердому стані компонент, який проводить струм. Дане нововведення відрізняється підвищеною надійністю і безпекою. Твердотільні батареї не є горючими. Крім того, в таких акумуляторах щільність енергії підвищена, а час повної зарядки мінімізований.

Китайський завод зможе випускати батареї, сумарна ємність яких складає 100 мегават-годин на рік. Щільність енергії в таких акумуляторах більше 400 Ватт-годин на кілограм.

Нові дослідження щодо пошуку альтернативних способів зберігання енергії проводяться по всьому світу. Це дає надію на здешевлення енергії і підвищення її екологічності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.