LucidPipe – безкоштовна електрика прямо з водопроводу. Це вже є у Портленді

0
190


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Для чого потрібні муніципальні водопровідні станції? Крім подачі води, вони також можуть виробляти електрику, про що свідчить пілотна установка, яка використовується в міській системі водопостачання Портленда. Ефект від його роботи виявляється напрочуд гарним.

Рішення, зване LucidPipe, запропоноване Lucid Energy, полягає у вставці спеціальних сферичних турбін в основний водопровід. Вони були розроблені, щоб мінімізувати потік води. У той же час набір з чотирьох таких турбін здатен безперервно постачати енергію, що використовується в 100 будинках.

Важливо відзначити, що це екологічно чиста енергія і, за винятком витрат на складання та технічне обслуговування турбін, – абсолютно безкоштовно створена для місцевих гідротехнічних споруд. У той же час, прилад не має енергетичних дефектів як у класичних гідроелектростанцій – він не вимагає накопичення води і будь-яких негативних наслідків в результаті будівництва штучного водоймища.

Завдяки цьому мешканці не відчують жодних негативних наслідків турбінних установок. Вони по достоїнству оцінять позитивні результати: чотири турбіни, встановлені на трубі діаметром 107 см, повинні виробляти 1100 МВт на рік, що має бути достатньо для забезпечення 150 будинків і приносити близько 1 млн доларів США в рік.

Варто нагадати, що проект був багатообіцяючою ідеєю багато років тому, а сьогодні є перевіреним рішенням, яке дає економію близько 2 мільйонів доларів.

Безкоштовна електрика не для всіх

Система виробництва енергії, яка використовується в Орландо, на жаль, не позбавлена ​​недоліків. Ключовим питанням в його випадку є форма міської території і можливість використання турбін без значного зниження швидкості проточної води.

Коли рельєф місцевості дозволяє використовувати водопровідні споруди, в яких потік води викликаний самопливом, а падіння настільки велике, що турбіни не заважають процесу самоочищення, рішення, запропоноване Орландо, являє собою спосіб дешевої і чистої енергії. Однак слід пам’ятати, що не кожне місто має – в цьому відношенні – таке вигідне розташування.

Енергія від водопостачання та каналізації

Це не змінює того факту, що використання водопроводу для виробництва електроенергії є інноваційною цікавою ідеєю. Варто зазначити, що джерелом чистої енергії можуть бути не тільки чиста вода, але і стічні води. Прикладом може служити навіть англійська компанія Thames Water, яка використовує жир і органічні відходи з стічних вод для виробництва палива для електростанції.

Електрика від дощової води

Варто підкреслити, що LucidPipe – не єдина ідея для гідроелектростанції в незвичайному місці. Три студенти з Національного політехнічного університету Мексики представили свій винахід під назвою Pluvia. Інновація цього рішення заснована на використанні невеликої турбіни, що працює в жолобі. Pluvia використовує дощову воду для виробництва електрики і в той же час очищує її, роблячи придатною для пиття.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.