Мистецтво приготування круасанів надихнуло вчених на нове відкриття

0
172


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Круасани виготовляються шляхом пресування і складання тіста для створення листкової випічки. Дослідники застосували цю техніку до діелектричного конденсатора, який є пристроєм для накопичення енергії в якості батареї.

Спресовуючи і складаючи конденсатор з полімерної плівки – конденсатор з ізолюючою пластиковою плівкою – вони змогли зберегти в 30 разів більше енергії, ніж це вдавалося найбільш популярному на ринку діелектричному конденсатору з біаксільно-орієнтованої поліпропіленової плівкою (БОПП).

Дане дослідження було опубліковане 18 жовтня 2019 року в журналі Nature Communications. Воно показує, що це найвища густина енергії з усіх коли-небудь встановлених у полімерних плівкових конденсаторах.

Поновлювані і стійкі джерела енергії, такі як сонце і вітер, є переривчастими за своєю природою, тому для їх більш широкого практичного застосування необхідно розробити ефективні, недорогі і екологічно чисті системи зберігання електроенергії.

Доктор Еміліано Білотті, провідний дослідник цього проекту з Лондонського університету королеви Марії, зазначив, що зберігання енергії може виявитись надзвичайно складним і дорогим, що проблематично для поновлюваних джерел, які не є постійними і залежать від природи. За допомогою цієї техніки можна акумулювати велику кількість відновлюваної енергії, що буде використовуватися за відсутності сонячних променів і вітру.

Сьогодні існує три основні варіанти накопичення енергії: батареї, електрохімічні конденсатори і діелектричні конденсатори.

Діелектричні конденсатори зазвичай мають надвисоку густину енергії, що робить їх придатними для технологій з високою та імпульсною потужністю – вони вимагають накопичення енергії протягом певного періоду часу і подальшого дуже швидкого її вивільнення. Прикладами цього є моторні приводи, мобільні енергетичні системи, космічні енергосистеми і електрохімічна зброя.

Однак діелектричні конденсатори обмежені низьким об’ємом енергії, яку вони можуть зберігати звичайним чином. Дана розробка усуває це обмеження.

Професор Майк Ріс, інший автор дослідження з Лондонського університету королеви Марії, розповів, що отриманий результат може істотно вплинути на сфери застосування імпульсної енергії та призвести до змін в області діелектричних конденсаторів, які поки що обмежені низькою густиною накопичення енергії.

Для досягнення високої гусини енергії в полімерних плівкових конденсаторах зазвичай необхідні дорогі та складні способи синтезу і обробки. Нова технологія обробки, пресування і складання унікальна своєю простотою, рекордно високою ефективністю і потенціалом для застосування в промисловості.

Джерело: https://scitechdaily.com.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.