На території нашої країни на даний момент зареєстровано вже 4660 СЕС приватного характеру

1
50


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Така чисельність сонячних станцій є рекордною для України. Слід зауважити, що українці з кожним роком все частіше вдаються до установки сонячних станцій. Очевидна економія і додаткова можливість заробітку у вигляді домашньої СЕС підтвердила свою доцільність на практиці і тепер її популярність зростає як снігова куля.

Другий квартал 2018 року додав до існуючої кількості сонячних станцій приватного характеру ще 1107. Ці показники в два рази перевищують кількість станцій, встановлених на протязі першого кварталу поточного року.

На сьогоднішній день число власників СЕС на території домашніх господарств становить 4660. Сумарна потужність всіх цих об’єктів – близько 90 мегават.

Фінансові вкладення в дану сферу альтернативної енергетики оцінюються в 88 000 000 євро. У Держенергоефективності повідомляють, що такий різкий стрибок встановлюваних потужностей пов’язаний з прийняттям закону про прив’язку «зеленого» тарифу до євро. Цей законопроект торкнувся тих станцій приватного характеру, які мають потужність менше 30 кіловат. Раніше ми вже публікували матеріал відносно оподаткування «зеленого» тарифу .

Лідируючі позиції за кількістю сонячних станцій, встановлених на території приватних домоволодінь, займає Київська, Тернопільська та Дніпропетровська області.

Вигода приватної сонячної станції для її власника очевидна, але не варто забувати і про глобальне значення кожної СЕС. Ці потужності дозволяють в масштабах країни розподіляти виробництво енергії з ВДЕ, тим самим створюючи баланс енергетичної системи.

Як приклад прибутковості сонячної станції наведемо історію жителя Полтави Клименко Ігоря. Чоловік встановив на покрівлі будинку і господарської будівлі сонячні панелі, загальна потужність яких склала 23 кіловата. За один місяць йому вдається заробляти на продажі електрики близько 12 тисяч гривень (взимку). Всього на території його домоволодіння налічується близько 86 фотоелектричних елементів. Площа, яку вони займають, становить 130 метрів квадратних.

Слід також зауважити, що дохід взимку і влітку від домашньої СЕС відрізняється. У Ігоря Клименка в літній період прибуток від станції становить приблизно 20 тисяч гривень на місяць.

Кожен фотоелектричний модуль займає близько півтора метрів квадратних, тому власник вирішив поділити їх, встановивши частину панелей на даху будинку, а решту – на сараї. Клименко Ігор стверджує, що документація конкретно для його домоволодіння оформлена на СЕС потужністю 30 кіловат. Поки у господаря немає вільних грошей для розширення станції, та й дохід його цілком влаштовує при наявній потужності. Але в перспективі на майбутнє планується доставити модулів, щоб станція відповідала документам і мала 30 кіловат.

домашні СЕС в УкраїніГосподар станції також розповів, що передача даних від станції про кількість згенерованої енергії здійснюється за допомогою інтернету. Для відстеження цих даних Ігорю досить відвідати особистий кабінет з мобільного телефону або комп’ютера.

Підвищений попит на установку сонячних станцій на території приватних домоволодінь стимулює розвиток сонячної енергетики в цілому. Як доказ цього – відкриття заводу з виготовлення фотоелектричних модулів в місті Енергодар. Тепер українці мають можливість купувати обладнання вітчизняного виробництва. Поява подібних підприємств дозволяє організувати нові робочі місця для місцевого населення, а місцеві бюджети збагатити за рахунок орендних відрахувань.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.