Німецькі будинки тепер будуть повністю забезпечені електроенергією завдяки сонцю і водню

0
45


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

По всьому світу розробляється ряд інноваційних технологій, що дозволяють забезпечити автономність будинку завдяки відновлювальним джерелам енергії. Німеччина не стала вийнятком у цій гонці. Нещодавно на німецькому ринку з’явилася багатофункціональна енергосистема. Дане обладнання дозволяє забезпечити електроенергією, гарячою водою і теплом домоволодіння завдяки використанню енергії сонця і водневій складовій.

Енергетичну систему назвали Picea. В якості її виробника виступає фірма HPS Home Power Solutions GmbH. Інженери, які займалися розробкою даної системи, заявляють, що завдяки їх винаходу приватний будинок може стати повністю енергетично незалежним і екологічним одночасно. Ми вже писали про те, як житель Полтавщини зумів створити автономне житло завдяки фотоелектричним модулям.

До складу системи Picea входить цілий перелік допоміжного обладнання. Дані пристрої розташовані в межах корпусу системи.

Енергетична система від німецького виробника включає:

  • паливний елемент (завдяки цій складовій генерується електрика і тепло в холодну пору року);
  • накопичувачі енергії, ємність яких складає 25 кіловат-годин;
  • електролізер (пристрій дозволяє трансформувати енергію сонця в водень протягом усього літа);
  • контролер;
  • інверторна установка;
  • спеціальні ємності, наповнені воднем (вони грають роль сезонного акумулятора і мають ємність від 350 до 1000 кіловат-годин);
  • акумулятор тепла (пристрій являє собою ємність з водою високої температури);
  • вентиляційний пристрій, який виконує рекуперацію вологи і тепла в приміщенні (показники ефективності теплового обміну досягають 93 відсотків);
  • керуючий пристрій.

Експерти в галузі альтернативної енергетики стверджують, що на даному етапі розвитку цієї галузі багато світових компанії інвестують значну частину коштів в розробку подібних технологій для приватних будинків.

енергоефективність будинкуСЕС в тандемі з акумуляторами здатна повністю задовольнити енергетичні запити приватного будинку. Крім цього, здійснюється теплозабезпечення житлового приміщення. При появі надлишків електроенергії, система відразу ж трансформує їх у водень і відправляє на зберігання в спеціальні ємності. У холодний період, за допомогою паливного елемента накопичений в балонах водень перетворюється в електрику і теплову енергію.

Слід також зауважити, що під час перетворення водню в енергію паливний елемент виділяє певну кількість вологи. Вона використовується вентиляційною системою для підвищення вологості повітря в будинку.

Виробник особливо відзначає малі габарити системи. Щоб встановити Picea на території житлового будинку знадобиться всього 3 квадратних метра вільної площі. Додатковою вимогою при установці є наявність вільних 7 квадратних метрів площі зовні будівлі. Ця територія знадобиться під установку водневих балонів.

Німецька енергетична система може надавати 8 кіловат регулярної потужності. Пікове збільшення цих показників можливо до 20 кіловат.

Необхідно звернути увагу, що середньостатистична німецька сім’я з 5 чоловік, що проживає в приватному будинку, має потребу в 4 тис кВт * год протягом року. Спираючись на ці розрахунки, виробник радить встановлювати СЕС, потужність якої становить 8-12 кіловат. Межі ефективності сонячної електростанції визначається обсягом водневого накопичувача.

Енергетична система здатна повністю задовольнити запит приватного будинку середнього розміру на електрику і гаряче водопостачання. Що ж стосується опалювальної системи, то в реаліях середнього домогосподарства без допоміжного джерела тепла не обійтися.

Згідно обіцянок виробника, система здатна забезпечити домогосподарство теплом на 60 відсотків. Якщо ж приватний будинок попередньо утеплили і підвищили його енергоефективність до максимальної позначки, то Picea здатна задовольнити енергетичні і теплові потреби в повному обсязі.

Вартість такої системи німецького виробництва починається від 54 000 євро. Кінцева ціна визначається для кожного об’єкта в індивідуальному порядку. Все залежить від квадратури приміщення та конфігурації пристроїв. Вартість монтажних робіт заздалегідь не розраховується.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.