Новий український стартап пропонує друкувати «розумні» автономні будинки

0
206


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В Україні з’явився новий стартап, який пропонує друкувати «розумні» будинки в 3D-форматі, що дозволить господарям не підключатися до електромережі. Планується використання лише сонячної енергії.  Такий дім можна побудувати в будь-якому місці, а у випадку переїзду його можна розібрати та перевезти.

«Розумні» будинки будуть обладнані сонячними панелями на даху, позамережевим водопроводом, системою клімат-контролю. Для будинків будуть використані зносостійкі матеріали, які прослужать не менше 40-ка років та можуть повторно використовуватися. Створюються подібні будинки на 3D-принтері.

Незважаючи на те, що новий проект виглядає як наукова фантастика, але вже 7 тисяч людей замовили подібні будинки. На сьогоднішній момент PassivDom (інша назва проекту) будуть поставлятися в двох варіантах:

  • Будинок площею 36 кв. метрів.
  • Будинок площею 72 кв. метри, який представляє 2 невеликих модулі, що складаються в дім.

Невеликий повнофункціональний дім буде коштувати 67 тис. дол. США, варіант, який підключається до електромережі, води та каналізаційних ліній – 44 тис. дол. США, а невеликий будиночок без меблів, кухонного гарнітуру та ванної – лише 33 тис. дол. США. Великі автономні обладнані будинки будуть вартувати 108 тис. дол. США, а без зручностей – 85,3 тис. дол. США.

Над проектом працює команда із 10 фахівців, які використовують 3D-прінтер для створення каркасу будинку, даху, стін та інших частин. Генеральний директор проекту Максим Гербут переконаний, що створення подібного будинку є набагато дешевшим, ніж використання традиційних методів будівництва. Максим Гербут вивчав технологію «розумних будинків» на протязі 15 років, тому переконаний, що механізація ускорює  процес будівництва та робить його дешевшим. Варто враховувати, що звичайні будинки втрачають велику кількість тепла через шви. PassivDom має шви, які друкуються суцільною частиною, а стіни міцніші за сталь в 6 разів, так як для стін використовуються матеріали на основі вуглецю та скловолокна. Такий дім не втрачає тепло, що не може не вражати.

Після того, як будинок повністю надрукували, потрібне додаткове обладнання, яке встановлюється вручну. Меблі для будинку від IKEA, а доступ до систем кондиціювання, опалення, сигналізації та других систем здійснюється за допомогою звичайного смартфону.

Кожна частина будинку підлягає вторинній переробці, зводиться будинок за добу. Фундамент не потрібен для PassivDom, тому не потрібно переживати про оформлення дозволів. Будинок повністю енергонезалежний завдяки сонячним панелям, що генерують енергію, а надлишкова енергія зберігається в акумуляторі.

PassivDom використовує в 20 разів менше енергії від звичайного будинку, тому електроенергії вистачить на всі потреби навіть взимку. Крім того, якщо п’ять людей будуть проживати в одному будинку, то будинок буде нагріватися  лише завдяки диханню.

Якість повітря в будинку регулюється інтелектуальною системою екологічного контролю, код якої був написаний на замовлення. Датчики відслідковують рівень кисню та вуглекислого газу в будинку, а також фіксують небезпечні для здоров’я людини гази. Якщо ви думаєте, що це все, то це далеко не так. «Розумний» будинок виробляє власну воду із повітря. Це стає можливим завдяки вбудованому резервуару на 1000 літрів води, яка утворюється шляхом конденсації вологи з повітря. Резервуар генерує 10-15 літрів щодня, але розробники прагнуть збільшити цей показник.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.