«Новий виток» розвитку сонячної енергетики в Японії стане можливим завдяки Tesla

0
52


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Глобальне потепління та загострення кліматичних проблем ще більше підігріло інтерес до альтернативної енергетики. Нажаль, це не стосується Японії. Адже, складна тарифна система в Японії є причиною занепаду ринку сонячної енергетики.  Тарифна система, яка була введена в 2012 році,  регламентує закупку альтернативних джерел енергії комунальними підприємствами за фіксованими та непомірно високими цінами. Це стало первопричиною сплеску нових проектів будівництва СЕС.  З часом вартість енергії знизилась, а вимоги до будівництва СЕС стали більш жорсткішими.

Влітку 2017 року в Йокогамі пройшла найбільша фотогальванічна виставка, де стенд компанії Tesla був в буквальному сенсі «оточений». Але, найбільшу увагу привернув не електрокар, а домашня батарея Tesla. Представники компанії ще не знають, коли вона стане доступна для японських користувачів. Вартість батареї буде становити 6 194 долари, що на 20% нижче від вартості аналогічних батарей від інших виробників.

Сонячні панелі від Tesla працюють тільки вдень, але запасу енергії, яка зберігається в спеціальних «комірках», вистачить для живлення як вдень, так і вночі. В компанії вважають, що спеціальні «комірки» зможуть знизити ризик дефіциту електроенергії в пікові години в Японії, коли велика кількість водіїв заряджає свої електрокари.

Нагадаємо, що минулого року Tesla викупила компанію SolarCity, яка є відомим виробником фотопанелей, та розпочала випуск сонячних акумуляторів, батарей та електрокарів в комплекті. Варто зазначити, що Tesla змогла знизити вартість на 50% в порівнянні з цінами конкурентів. Це стало можливим завдяки тому, що SolarCity займається монтажем панелей. Незважаючи на те, що панелі зможуть окупитися лише через 10 років, Tesla вже отримала велику кількість заявок. Тому майбутні власники зможуть отримати свої панелі в кінці 2018 року чи навіть через рік.

Tesla має шість магазинів в різних містах Японії, що дійсно зможе оживити всю галузь. Але, Японії потрібно підготовити спеціальне середовище, яке не буде залежати від тарифного регулювання та стане причиною здешевлення енергії.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.