Новий законопроект зі створення електронної біржі для торгівлі біопаливом

0
36


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

В Україні передбачається створення єдиної системи електронної торгівлі біопаливом, яка потім буде затверджена законодавчими органами.
Згідно з проектом, її оператор не має права здійснювати будь-які операції з біопаливом. В іншому випадку, департамент Держенергоефективності має право накласти штраф на порушника.

Створення подібної біржі передбачає, що п’ята частина всіх лісгоспів, що займаються реалізацією біопалива, будуть використовувати дану систему в роботі. Для цього планується покласти на лісові господарства обов’язок доставляти тріски на найближчу транспортну розв’язку, велика частина яких буде використовуватися у виробництві палива.

Дана особливість незручна і невигідна лісгоспам, адже їх чекають додаткові витрати на транспортування. Також електронна біржа пропонує заборонити спалювання парубка.

Повне впровадження системи очікується протягом 5 років, причому її використання стане обов’язковим і для володарів «зеленого» тарифу.

Згідно з планом, законопроект буде внесений на початку 2018 року, а схвалений в його другій половині. Сама ж система буде запущена в 2019 р. На сьогоднішній день ТЕС закуповують паливо в лісгоспах, які беруть участь у відповідних аукціонах кожен квартал.

На даний момент в нашій країні торги здійснюються на аукціонах в разі реалізації деревини. Для публічних закупівель існує система ProZorro. В Україні налічується близько 650 подібних бірж, проте вони малоефективні, мають низькі обсяги продажів, тому не в змозі конкурувати з новою системою і будуть змушені користуватися нею. Г.Гелетуха, гл.правленія «Біоенергетична асоціації» зазначає, що ця система допоможе впорядкувати ціну ринку палива, так як зараз відзначається величезний розрив вартості – від 500 до 1500 грн за тонну трісок. Застосування аналогічної системи в Литві знизило ціну на біопаливо до 20%.

Згідно з даними Асоціації, відзначається щорічне зростання до 40% виробництва біопалива і відходів і більш ніж на 25% загальні поставки первинної енергетики з цих матеріалів.

Нова Енергетична стратегія була затверджена в кінці третього кварталу 2017 року. Вона передбачає зниження споживання вугілля з одночасним збільшенням споживання альтернативної енергетики. Прогнози стверджують, що до 2035 року ці цифри будуть рівні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.