Новинка в галузі альтернативної енергетики – мікротурбіна

0
509


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Все частіше на ринку новинок дрібної електроніки стали зустрічатися пристрої, що дозволяють зарядити гаджети в умовах відсутності електромережі. Портативні акумулятори, які працюють на сонячних батареях, вже ні для кого не новина. Але прогрес не стоїть на місці.

Нещодавно стало відомо про запуск в продаж ще однієї інновації під назвою Waterlily. Дана розробка представляє собою портативну турбіну невеликого розміру, яка для генерації електрики може застосовувати енергію води і вітру.

Похідні генератори нового покоління дозволяють забезпечити кемпінг електроенергією, але в більшості своїй вони здатні використовувати тільки одне джерело енергії. Деякі генератори виробляють електрику від сонця, інші – від вітру, треті ефективні у водному середовищі. Портативна турбіна Waterlily є в даному випадку більш функціональною, так як вона здатна генерувати електроенергію і за допомогою вітру, і за допомогою води. Такий підхід дозволяє їй значно розширити сферу застосування.

Розміри мікротурбіни складають 180 * 75 мм, а вага всього 0,8 кг. Конструкція пристрою робить можливою її установку під товщею води або на вітрі. Турбіна генерує досить енергії, щоб зарядити не надто великий пристрій. Процес зарядки відбувається за допомогою підключення USB-дроту.

портативна турбіна WaterlilyТурбіна Waterlily починає генерувати енергію в водному середовищі, коли потік має швидкість починаючи з одного кілометра на годину. Максимально допустима швидкість потоку – 11 км / год. Виробник заявляє, що найбільша потужність, яку може дати турбіна, становить 25 ват. Такого показника пристрій здатний досягти при швидкості потоку води близько 7 км / год.

Щоб генерувати електроенергію за допомогою вітру турбіні необхідний потік повітря зі швидкістю як мінімум 11 км / год. Максимальна продуктивність турбіни на вітрі досягається при швидкості вітру близько 72 км / год.

Розробники на даному етапі працюють над тим, щоб додати до пристрою рукоятку. Це дозволить мати якийсь мінімальний обсяг енергії в умовах безвітряної погоди або відсутності поблизу водойм. Таке удосконалення дасть можливість якщо і не зарядити гаджет, то хоча б не дати батареї остаточно розрядитися.

Представники компанії повідомляють, що тестування турбіни проводилося за допомогою велосипеда і буксирувального каната. Отже, імовірний варіант використання мікротурбіни за допомогою прикріплення її до байку або човна.

Пристрій Waterlily ще не надійшов в продаж і не доступний широкій громадськості. Компанія приймає попередні заявки на мікротурбіни. Планується відправити першу партію портативних турбін до кінця серпня поточного року. Перші моделі будуть мати вартість близько ста доларів, а в роздріб їх планують продавати по 149 доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.