Один із вищих навчальних закладів в Івано-Франківську отримуватиме тепло зі стічних вод

0
274


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Франківщина динамічно примножує кількість установок, що функціонують завдяки відновлюваним джерелам. Нещодавно адміністрація одного з вишів (ІФНТУНГ) повідомила, що навчальний заклад було обладнано тепловим насосом. Потужність установки становить 100 кіловат. Представники університету також заявили спільноті про свій намір використовувати з метою теплозабезпечення однієї з будівель стічні води.

За словами ректора вищого навчального закладу, можливість втілити проект з`явиться за умови підключення до колектора. Потужний колектор розташований на вулиці Набережній, тому наразі ведеться робота над під`єднанням університету до нього.

Очільник університету Євстахій Крижанівський зазначає, що ідея використати стічні води як джерело тепла виникла після ознайомлення з досвідом деяких європейських держав.

В багатьох країнах теплові помпи встановлюють сумісно з системою очищення стічних вод. Так як температура «відпрацьованої» води частіше за все вища за 20-25 градусів, то функціональний тандем з тепловим насосом є більш ніж доцільним.

Під час проведення робіт по заміні каналізаційних труб в університеті, було зроблено спробу під`єднання до потужного колектора. Компанія, що займалася ремонтом, висловила свій протест на цей рахунок. За словами представників будівельної компанії, прокладені робітниками університету трубки, що мали забирати тепло, заважали б руху стічних вод. Тоді спроби втілити ідею в життя були припинені.

Даний інцидент не спинив прагнення адміністрації навчального закладу до впровадження інноваційних технологій. Для демонстрації ефективності стічних вод у теплозабезпеченні було скликано спеціальну нараду. На даний захід було запрошено представників «Водоекотехпрому». Метою наради було об`єднання сил та під`єднання університету до бажаного джерела енергії..

Євстахій Крижанівський акцентує увагу на тому, що тепловий насос здатен отримувати тепло не лише зі стічних вод, а й із землі. Але у такому випадку значно зростають грошові витрати. Для того, щоб насос зміг накопичити 100 кВт теплової енергії, через нього необхідно пройти не менш ніж 20 кубічним метрам води. Це потребує чималих коштів.

Адміністрація університету зараз знаходиться в активному пошуку інвестора для втілення задуму.

Ректор ІФНТУНГ повідомляє, що на сьогоднішній день ведуться переговори з компанією зі Швеції. Цілком можливо, що реалізація проекту відбудеться найближчим часом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.