Огляд перспективних проектів в області сонячної енергетики в Україні

0
248


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Кінець 2017 та початок 2018 року ознаменувалися цілою плеядою перспективних проектів в галузі альтернативної енергетики. Так, восени цього року в Херсонській області (с. Новодмитрівка, Генічеський район) планується будівництво великої вітроелектростанції. Влада вже видала розпорядження щодо виділення 10 гектарів землі для проекту, реалізацією якого займається «Віндкрафт Україна». Планується монтаж 16 вітряків, які будуть генерували в цілому 170 МВт. Варто зазначити, що висота щогли вітряка буде складати 150 метрів. Роботи вже розпочалися, лінії електропередач, які будуть подавати електроенергію в сусідній район, вже майже готові.

Не менш унікальним є вже реалізований проект на Київщині у місті Вишгород. Мова йде про сферичну сонячну електростанцію. Компанія, яка монтувала станцію, дала їй таку назву через дугоподібні конструкції, на яких установлені сонячні панелі потужністю 13 кВт.

Нетипова форма станції зумовлена побажанням замовника, який захотів збудувати лазню у вільному просторі. Вартість проекту склала 12 тисяч доларів США, а через 5-6 років інвестиції повністю окупляться. Домашні сонячні електростанції потужністю до 30 кВт мають право на виплати згідно з «зеленим тарифом». Якщо подібні станції були запущені до кінця 2017 року, то кожен кВт*год. принесе 18 євроцентів доходу. Варто зазначити, що з початку року 1200 домогосподарств придбали сонячні установки. Київська область лідирує в даному рейтингу.

Ще одним перспективним проектом є будівництво сонячної електростанції потужністю 50 МВт в Харківській області. Будівництво стане можливим завдяки інвестиціям китайської компанії. Стало відомо про перемови між міською владою м. Первомайськ, де якраз і буде встановлена СЕС, та Китайською машинобудівною інжиніринговою корпорацією. Під будівництво планується виділення 100 гектарів землі, що стосується форми власності, то мова йде про державно-приватне партнерство.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.