Партнери з Китаю мають намір звести теплоелектростанцію, що функціонує на біопаливі, в Житомирській області

0
71


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Нещодавно на сторінках Урядового порталу з’явилась інформація про те, що на даний момент активно ведуться перемовини між українською та китайською стороною стосовно будівництва нової біоТЕС.

Китайська фірма «Xi’an ShaanGu Power Co., Ltd.» заявила про намір реалізації проекту теплоелектростанції, що працює на трісці.

З української сторони у якості представника виступає Держенергоефективності. До даного проекту планують також залучити чеську компанію та вітчизняних представників: «Ukrenergy Coal Ltd» і ТОВ «Креатив Пелет».

Наразі відомо, що майбутня станція буде розташована у місті Олевськ на Житомирщині. За попередніми даними потужність об’єкту складе 6,7 мегават.

Під час перемовин українська сторона особливу увагу приділила роз’ясненню китайським інвесторам особливостей стимулювання розвитку альтернативної енергетики в нашій країні. Також було представлено в якості прикладу проекти, які було успішно реалізовано раніше на території України.

Представник Держенергоефективності Шафаренко Юрій зауважив, що наша країна зараз конче потребує інвестиційної підтримки з боку іноземних компаній.

Пан Шафаренко звернув увагу на те, що до 2020 року частка енергії, отриманої з відновлюваних джерел, має становити 11 відсотків. За попередніми підрахунками для досягнення запланованих об’ємів виробництва електроенергії необхідно залучити близько 12 мільйонів євро.

Слід зауважити, що в даний період наша держава усіляко намагається створити сприятливі умови для того, аби зацікавити інвесторів. Два роки тому Верховна Рада затвердила Законопроект, який значно вдосконалив та оптимізував «зелений» тариф (до 2030 року він прив’язаний до курсу євро). На сьогоднішній день «зелений» тариф на енергію, отриману з біологічної маси чи газу, зріс на 10 відсотків. Експерти зазначають, що такий показник є одним з найвищих в Європі.

Окрім того, навесні поточного року Верховною Радою було ухвалено Законопроект, що покликаний стимулювати добування тепла з відновлюваних джерел. Даний Закон дозволяє інвесторам прогнозувати фінансові затрати на проект.

Як зазначають у Держенергоефективності, партнерів з Китаю дуже зацікавив сервіс UAMAP, що дозволяє ознайомитись з реалізованими проектами у сфері альтернативної енергетики, а також отримати інформацію щодо потенційних об’єктів.

Перемовини завершилися домовленістю про втілення проекту з біоТЕС найближчим часом.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.