Підприємство у Львові заощаджує на паливі за рахунок власного біогазу

0
60


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Львівське підприємство використовує комплекс очисного оснащення, який застосовує біологічні методи очищення води. Аналогів в Західній Україні немає. Це дозволяє заміщувати більше сімдесяти відсотків потреб у паливі біогазом власного виробництва. Біогаз вироблюється завдяки новітнім технологіям очищення стоків. В найближчому майбутньому планується повний перехід підприємства на власне паливо.

На львівському підприємстві переконані, що інвестування в екологію, зокрема в даний проект можуть бути доволі економічно вигідними, та дозволять не тільки заощаджувати, а ще й знизити негативний вплив роботи підприємств на навколишнє середовище. Ще на початку двохтисячних років на підприємстві почалося будівництво сучасних очисних споруд, які вже за кілька років дозволили зекономити левову частку витрат на блакитне паливо. Враховуючи, що питання витрат на блакитне паливо залишається актуальним для багатьох підприємств – інвестиції в даний проект були дуже перспективними.

Окрім виконання функції очищення власних стоків, що зменшує навантаження на міські  споруди, підприємство економить на блакитному паливі за рахунок власного джерела енергії, до того ж – екологічного.

Очисні споруди на підприємстві дозволяють вироблювати близько семи тисяч кубометрів біогазу на добу, що дозволяє заміщувати більше двох третин блакитного палива, необхідного для повноцінної роботи підприємства. Таким чином, підприємство споживає значно менше блакитного палива, а користується власним джерелом анергії – це дозволяє неабияк заощаджувати.  Також на території підприємства є когенераційна установка. Коли об’єми власного палива дозволять забезпечити підприємство енергією на сто відсотків – керівництво планує використовувати біогаз ще й для отримання електроенергії.

Весь проект обійшовся більш ніж в одинадцять мільйонів євро, але заощадження за рахунок видобутку власного палива можуть бути значно більшими. Тому в наступному році планується інвестувати в модернізацію очисного оснащення ще більше мільйона євро.

Вже розпочато тестування нового мембранного обладнання, яке дозволить ще якісніше очищувати стічні води, а також підвищить видобуток біогазу.

Цікаво, що комплекс включає аеробну та анаеробну стадії очищення води. Можна сказати, що за масштабом, це ще один завод на території підприємства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.