Підсумки поточного року: наша країна ввела в експлуатацію біогазові комплекси, сумарна потужність яких склала 7,3 мегавата

0
97


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Протягом цього року на території нашої держави було відкрито 4 станції, що функціонують завдяки біологічному газу. Експерти підрахували, що загальна потужність об’єктів становить більше семи мегават. Слід зауважити, що у динаміці впровадження альтернативних підприємств помітний значний приріст – більше 24 відсотків. У 2016 році Україна мала трохи більше 30 мегават потужності від біогазових станцій. З представників біогазових підприємств спеціалісти виділяють комплекс фірми «Україна-2001», перша черга якого має потужність трохи більше п’яти мегават.

Лідируючі  позиції з потужності серед біогазових підприємств займає встановлений на території «Миронівського хлібпродукту» комплекс. Потужність даного об’єкту становить майже 5,7 мегават.

Однак, визнану першість на території України отримала біогазова станція «Астарта-Київ». Робота комплексу направлена не на генерацію електроенергії, а на часткову заміну природного газу, що слугує паливом для різних промислових процесів. Слід зауважити, що при цьому потужність комплексу становить трохи менше 14 мегават.

Протягом поточного року біогазова станція, що розташована у місті Теофіполь на Хмельниччині оформила «зелений» тариф. Інші компанії будуть активно займатись даним питанням вже на початку 2018 року.

В черзі на оформлення «зеленого» тарифу наразі перебувають біогазові станції компанії «Еліта» та «Сігма».

За даними спеціалістів оформлення «зеленого» тарифу для біогазових станцій охопило 5 фірм впродовж поточного року:

  • «Даноша»;
  • «Сільгосппродукт»;
  • МХП;
  • «Авангард»;
  • «Україна-2001».

Наприкінці минулого року в Україні було введено в експлуатацію біогазову станцію, що розташувалась на території агрофірми «Авангард». Її потужність склала більше трьох мегават.

Також стало відомо, що з початку 2018 року планується запуск нових біогазових станцій. Потужність даних комплексів складе за попередніми підрахунками близько 18 мегават.

До цих потужностей ще приєднаються 17,5 мегават, які будуть надані добудованими в «Даноші», «Галс-Агро», «МХП» та «Агросервісі» біогазовими комплексами.

Слід також зазначити, що взимку поточного року перша в нашій країні хімічна лабораторія фірми Екопрод стала володарем атестату. Даний документ регламентує її діяльність в області заміру параметрів виробництва біогазу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.