PKN Orlen проводить вимірювання вітру в Балтійському морі. Де буде стояти вітропарк?

0
77


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Компанія Baltic Power, що належить PKN Orlen, вивчає умови навколишнього середовища і показники вітру в Балтійському морі. Компанія хоче побудувати вітропарк біля моря.

Приблизно в 30 км від берегової лінії, на висоті маяка Стило, було встановлено лазерний вимірювальний пристрій, так званий «буй з лідаром». Пристрій збирає інформацію про силу вітру. Орлен хоче визначити потенціал запланованих інвестицій, пов’язаних з вітроенергетикою. Буй з лідаром вимірює не тільки силу вітру, а й вологість повітря, атмосферний тиск, температуру, електролітичну провідність і напрямок потоку води, а також її коливання. Він живиться від паливних елементів з використанням етанолу і фотоелектричних елементів.

Джерело чистої енергії

Представники компанії зазначають, що вони шукають нові екологічні рішення.

«Офшорні вітряні електростанції в Балтійському морі можуть бути дуже багатообіцяючим джерелом чистої енергії, будучи частиною нашої стратегії, яка передбачає прихильність низьковуглецевій енергії» – каже Ярослав Дибовський, виконавчий директор з енергетики PKN Orlen.

Orlen Group має ліцензію на Балтійське море, згідно з якою компанія може будувати морську вітряну електростанцію потужністю до 1200 МВт. Компанія буде вимірювати протягом наступних місяців такі параметри вітру, як швидкість, напрямок, сила і турбулентність.

Пристрій реєструє лазерні промені, відбиті від молекул повітря, завдяки чому він може вимірювати параметри вітру на різних рівнях, аж до 300 метрів над поверхнею моря.

«Отримані дані стануть не тільки основою для оцінки інвестиційного потенціалу проекту, а й будуть визнані фінансовими установами в якості основи для прийняття рішення про його можливе фінансування» – додає Дибовський.

Бум для вітропарків

Офшорні вітряні електростанції були побудовані в Європі близько 10 років тому, піонерами в цій галузі були Данія і Великобританія, але Німеччина швидко приєдналася до них, і саме ці три країни мають найбільшу кількість морських ферм в Європі. Вони побудовані біля моря, тому що прибережні вітри сильніше і більш передбачувані, ніж наземні. Такі ферми виробляють більше електроенергії, тому що в них використовуються більші вітряки.

Бум для цього типу інвестицій в даний час припадає на моря і океани всього світу. Вітряні ферми ставлять Китай і США, а на початку року голландська компанія TenneT оголосила, що до 2027 року вона має намір побудувати найбільшу в світі вітряну електростанцію на мілководному Північному морі, яка буде постачати електроенергію споживачам в Нідерландах, Великобританії, Бельгії, Німеччини і Данії.

Іспансько-німецький виробник вітрогенераторів Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) підписав попередню угоду з французьким оператором вітряних електростанцій Eolien Maritime France (EMF) на поставку інфраструктури для морських вітрових електростанцій загальною потужністю близько 1000 МВт, пише Renewable Energy World. Наказ стосується двох з трьох проектів цього типу, які в даний час розробляються французьким оператором. Турбіни SWT-7.0-154 DD, ймовірно, будуть зібрані іспанцями в морі.

SGRE планує розмістити виробництво обладнання для реалізації цього проекту на своєму заводі в порту французького міста Гавр. Маркус Таке, глава SGRE, заявив, що контракт з EMF підтверджує роль лідера компанії на французькому ринку і дозволить подальший розвиток виробничих підприємств в Гаврі.

Вітрова енергетика набирає обертів повільно, але впевнено. Офшорні ВЕС – новий виток розвитку даної сфери.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.